سه شنبه, ۲۵ ربیع الثانی ۱۴۴۳هـ| ۲۰۲۱/۱۱/۳۰م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

pr header

 

 

تاریخ هجری :9 ربیع الاول 1443
تاریخ میلادی : سه شنبه، 16 نوامبر 2021م

شماره صدور:02/1443

دفتر مطبوعاتی
ولايه اردن

اعلامیه مطبوعاتی

سکولار‌سازی و غربی‌سازی نصاب تعلیمی؛ بخش از پالیسی رژیم فاسد در سرزمین‌های اسلامی‌ست که ‌می‌خواهند خلط جنسیت "Gender" را به حیث مدل معرفی نمایند

به سلسلۀ حملات سیستماتیک علیه ارزش‌های اسلام در سرزمین‌های اسلامی، وزارت معارف اردن کتاب‌هایی را به 42 نهاد تعلیمی در مراکز مختلف ارسال نموده تا برنامۀ آموزشی برای استادان مرد و زن را تحت مبحث "خلط جنسیت "Gender" در معارف و محیط مکاتب" دایر نمایند. به منظور وضاحت این مطلب، سخن‌گوی وزارت معارف به نام احمد المصعفی تائید نموده گفت: "دولت کانادا برای تمویل این پروژه و دایر نمودن این کورس‌‌ها هیچ شرط و شرایطی را نگذاشته است." و اشاره نمود که "این وزارت متعهد بر فلسفه تعلیمی، قوانین اسلامی، عرف و معیار‌های جامعه اردن ‌می‌باشد". برای وضاحت خیانت و کذب این ادعا به موارد ذیل اشاره ‌می‌نمائیم:

وقتی‌که در مورد اصطلاحات غربی صحبت ‌می‌نمائیم، لازم است برای فهم معنی واقعی آن اصطلاحات، به استفاده کننده‌های اصلی آن‌‌ها مراجعه کنیم. وقتی‌که در مورد اصطلاح جندر صحبت ‌می‌نمائیم و ‌می‌خواهیم که آن را وارد بخش تعلیمی نمائیم، ضرور است تا تعریف و کاربرد آن را از زبان غربی‌‌ها بدانیم. سازمان صحی جهان آن را چنین تعریف ‌می‌نماید: "اصطلاح جندر صرف نظر از تفاوت‌های ارگانیک و ترکیبات بیولوژیکی به خصوصیات مختلط مردان و زنان در جامعه اطلاق ‌می‌گردد". در دایرة‌المعارف بریتانیا اصطلاح جندر چنین تعریف شده است: "احساس یک شخص نسبت به خود به حیث مذکر یا مؤنث بودن صرف نظر از جنسیت بیولوژیکی آن". تطبیق مفکوره جندر یکی از ماده‌های توافق سیداو ‌می‌باشد که در مادۀ 5 پاراگراف اول ذکر گردیده که دولت اردن در سال 1992 به امضا رساند و در سال 2007 در قضات رسماً تصویب و به چاپ رسید.

بر اساس موارد فوق الذکر، مسایل ذیل روشن ‌می‌گردد:

یکم) این واضح است که دلیل ابداع اصطلاح جندر حیله و مکر مدافعان "تساوی حقوق میان مرد و زن" بر اساس جندر ‌می‌باشد که به هیچ وجه به خاطر تفاوت‌های ارگان‌های جسمی، یکی را بر دیگری ترجیح نمی‌دهند.

دوم) مفکوره جندر اساساً باعث ترویج هم‌جنس‌گرائی ‌می‌گردد و روابط جنسی میان دو مرد و دو زن را رابطه مشروع دانسته که یک آن احساس مذکر بودن و دیگری آن احساس مؤنث بودن را کند.

سوم) مفکوره جندر احساس مادری را از بین ‌می‌برد و آن را صرف وظیفه‌ای ‌می‌داند که به غیر از مادر، یک مرد نیز ‌می‌تواند انجام دهد. فمینست انگلیسی به نام آنی اوکلی که اولین بار این اصطلاح را در علوم اجتماعی به کار برد، معتقد است که احساس مادری افسانه‌ای است که توسط جامعه ایجاد شده و هیچ ریشۀ در غرایز انسانی ندارد و آن یک وظیفۀ مربوط به اجتماع است که توسط هر فرد ‌می‌تواند انجام شود. شرم‌آور این‌که این نظریه توسط موافقت‌نامه فجیع سیداو در ماده ،5 پاراگراف دوم تصویب شده است.

اگر واقعیت مفکوره جندر چنین باشد و اگر آن اساس مفکوره‌های فوق‌الذکر باشد، پس وزارت معارف کدام تعهد و پیروی از قوانین اسلامی را ادعا ‌می‌کند؛ در حالی‌که برای یک جا‌سازی این مفکوره‌‌ها در قوانین اسلامی تلاش ‌می‌ورزد؟! وزارت معارف برای داخل نمودن مفکوره جندر در نصاب‌تعلیمی، چی توجیه و دلیل قناعت‌بخش ‌را می‌تواند بیان کند؟!

پس؛ ای مردم اردن! این را درک کنید که دفاع از حقوق زنان تحت شعار‌های مساوات و مفکوره جندر در واقع بخشِ از مبارزه فکری، سیاسی، فرهنگی و سیستماتیکِ ‌می‌باشد که توسط غرب در سرزمین‌های اسلامی از زمان انهدام دولت خلافت با تلاش برنامه‌ریزی شده، آغاز گردیده تا امت اسلامی را از دین و مسایل عقیده وی آن‌‌ها منحرف سازند و بتوانند در زنده‌گی اجتماعی مسلمانان نفوذ کرده و خانواده‌های مستحکم مسلمان را با فاسد ساختن زنان و تمام نسل مسلمان از هم بپاشد. امت اسلامی و زنان مسلمان کاملاً از اهداف شوم مبارزۀ آن‌‌ها آگاه اند که توسط سیاسیون در تمام سطوح جهان حمایت ‌می‌گردد، پس؛ دولت کانادا چنین کورس‌‌ها را حمایت و تمویل مالی ‌می‌نماید تا زنان مسلمان را شکار چنین دام‌‌ها نمایند و جالب این‌که تمام این اقدامات تحت حمایت و تشویق رژیم اردن صورت ‌می‌گیرد. در حالی‌که این رژیم حاملین دعوت را وقتی‌که به سوی تطبیق اسلام از طریق مبارزه فکری و سیاسی فرا ‌می‌خوانند، زندانی، شکنجه و از دعوت ممانعت ‌می‌کنند، اما به خارجی‌‌ها اجازه ‌می‌دهند تا در امور امت مداخله کرده و فرهنگ تباه کنندۀ غربی را که اساساً هدف آن‌‌ها دشمنی با اسلام و مسلمانان است را در جوامع اسلامی تطبیق نمایند.

ایدیولوژی اسلام مدل بی‌نظیری را پیشکش ‌می‌نماید که توانمندی حل مشکلات بشر را دارا‌‌ست. اسلام به زنان عزت واقعی بخشیده، حقوق آن‌‌ها را رعایت و قوانین را وضع کرده که عزت و حقوق آن‌‌ها را تضمین ‌می‌نماید، اگر آن یک جوان باشد یا یک زن کهن‌سال، مادر باشد یا دختر و یا خواهر، خاله مادری باشد یا عمه پدری، یک خانم باشد یا یک زن غیر نسبی. پس؛ اسلام به احترام والدین امر ‌می‌کند و ارزش و مقام را به مادر قایل است که بالاتر از مقام پدر ‌می‌باشد و مادر، شایسته‌ترین فرد در مهربانی و همکاری محسنانه ‌می‌باشد و هر کسی‌که دخترانش را به خوبی تربیه اسلامی نماید، آن‌‌ها برای والدین سپرِ در مقابل آتش خواهد بود و اسلام به داشتن صله رحم، محافظت از عزت و پائین نگهداشتن چشم در مقابل والدین امر نموده. هم‌چنان به مرد‌‌ها امر نموده که به خاطر محافظت زنان، خود را قربان نمایند. این را بدانید که این دساتیر و قوانینی‌که با جزئیات در کتاب الله سبحانه و‌‌تعالی و سنت پیامبر صلی الله علیه و‌سلم آمده به مدت 13 قرن تطبیق ‌می‌گردید و در آن زمان اروپا در قرون وسطی در تاریکی کامل به سر ‌می‌برد.

ای مردم اردن! تمام این کورس‌‌ها، موافقت‌نامه‌‌ها و فرهنگ‌‌ها را رد نمائید و به اطفال خود حب الله سبحانه و‌تعالی و پیامبر صلی الله علیه و‌سلم را آموزش دهید. به آن‌‌ها کتاب الله سبحانه و‌تعالی و سنت پیامبر صلی الله علیه و‌سلم را آموزش دهید! در مورد اصحاب کرام برای آن‌‌ها بگوئید که چگونه اسلام را حمل و به منظور اظهار دین الله سبحانه و‌تعالی در روی زمین قربانی دادند. در مورد زنده‌گی مادر مؤمنین حضرت عایشه رض و اصحاب معظم به آن‌‌ها آموزش دهید که چی تأثیرِ در حمل پیام اسلام داشتند که نسل اندر نسل از آن‌‌ها به نیکوئی و افتخار یاد ‌می‌نمایند. اطاعت الله سبحانه و‌تعالی و رسول الله صلی الله علیه و‌سلم را به آن بفهمانید؛ با اطفال خود نشسته و در باره حاکمیت اسلام با آن‌‌ها بحث نمائید و آن‌‌ها را از دشمنان اسلام که علیه مسلمانان و حاکمیت اسلام دسیسه طرح ‌می‌کنند، آگاه سازید. آن‌‌ها را از پیروی مسیر شیطان و یا متحدین دشمنان اسلام هشدار دهید و این امر الله سبحانه و‌تعالی را لبیک گوئید هنگامی که فرمود:

﴿يا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا قُوا أَنفُسَكُمْ وَأَهْلِيكُمْ نَاراً وَقُودُهَا النَّاسُ وَالْحِجَارَةُ عَلَيْهَا مَلَائِكَةٌ غِلَاظٌ شِدَادٌ لَّا يَعْصُونَ اللَّهَ مَا أَمَرَهُمْ وَيَفْعَلُونَ مَا يُؤْمَرُونَ﴾ (تحریم:6)

ترجمه: ای مؤمنان! خود و خانواده خود را از آتشی‌که هیزم آن انسان‌‌ها و سنگ‌‌ها است، نجات دهید. بر آن فرشتگانی خشن و سخت‌گیر گمارده شده اند که از آنچه الله به آنان دستور داده، سرپیچی نمی‌کنند و آنچه را به آن مأمورند، همواره انجام ‌می‌دهند.

دفتر مطبوعاتی حزب‌التحریر-ولایه اردن

مترجم: عبدالله صالحی

ابراز نظر نمایید

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه