چهارشنبه, ۰۵ ذیقعده ۱۴۴۲هـ| ۲۰۲۱/۰۶/۱۶م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

pr header

 

 

تاریخ هجری قمری :25 شوال 1442

تاریخ میلادی : یکشنبه، 06 جون 2021م

شماره صدور: ۱۲/۱۴۴۲

دفتر مطبوعاتی
ولایه افغانستان


اعلامیه مطبوعاتی

ترور علماء و راه اندازی انفجارها در مساجد اوج وحشت و دشمنی با الله سبحانه وتعالی می‌باشد

افغانستان در یک سال اخیر شاهد موجی از ترورهای هدف‌مند و انفجارها در داخل مساجد در میان نمازگزاران می‌باشد که در نتیجه‌ی آن بیشتر از هزار عالم دین، امامان مساجد و استادان ثقافت اسلامی کشته شده‌اند. تعدادی از علمای افغانستان این حملات را "پرسش برانگیز" خوانده و انگشت اتهام را به حلقاتی در داخل نظام می‌برند که در این ترورها دخیل اند.

دفتر مطبوعاتی حزب‌التحریر ـ ولایه افغانستان ترور علماء و راه اندازی انفجارها را در مساجد با شدیدترین الفاظ ممکن تقبیح نموده و آن را نمایانگر اوج وحشت و دشمنی با الله سبحانه وتعالی، با رسول گرامی‌اش، با مؤمنان و نمازگزاران می‌داند. عاملین این جنایات نابخشودنی تمام موازین و ارزش‌های اسلامی و انسانی را زیرپا گذاشته‌اند.

در واقع، حمله بالای علماء و مساجد به یک بازی پیچیده‌ی استخباراتی مبدل شده که در آن جان علماء و اماکن مقدس دینی به وسیله‌ی امتیازگیری در پروسه صلح و عقده‌گشایی‌های عناصر دخیل در جنگ افغانستان مبدل گردیده است.

مردم مسلمان و مجاهد افغانستان باید بدانند که ترور علماء یک قضیه عادی نبوده، بلکه در عقب آن برنامه‌ی منظم و هدف‌مند برای خاموش ساختن صدای برحقّ علمای ربانی و دور نمودن مردم از مساجد و اماکن دینی در جریان می‌باشد. در واقع، نفع اصلی این جنایات نابخشودنی به اشغال‌گران، حُکام خاین، سیکولارها و حلقات جامعه مدنی می‌رسد و میان مردم و علماء فاصله ایجاد شده و منجر به تقویت فضای سیکولاریزم و بی‌دینی در افغانستان می‌گردد. علمای ربانی نیز بدانند که نظام‌های دست‌نشانده در صدد امنیت خاینین، مفسدین و اماکن ترویج فحشا اند، که در این میان امنیت علما و مساجد اهمیتی به آنان ندارد، اگر ترور علما احساس و تکانی در وجدان‌های فروخته شده‌ای آنان ایجاد می‌کرد، چنین بی‌تفاوت از کنار آن عبور نمی‌کردند.

دفتر مطبوعاتی حزب‌التحریر-ولایه افغانستان

ابراز نظر نمایید

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه