سه شنبه, ۲۱ صَفر ۱۴۴۳هـ| ۲۰۲۱/۰۹/۲۸م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

pr header

 

 

تاریخ هجری قمری :23 ذولقعده 1442

تاریخ میلادی : یکشنبه، 04 جولای 2021م

شماره صدور: ۱۴/۱۴۴۲

دفتر مطبوعاتی
ولایه افغانستان


اعلامیه مطبوعاتی

خروج کامل امریکا از پایگاه نظامی بگرام نمایان‌گر زوال و شکست اقتدار امریکا در افغانستان و جهان است

بعد از نزدیک به ۲۰ سال، آخرین دسته از سربازان امریکایی پایگاه نظامی بگرام را ترک کردند. با این خروج ماموریت نظامی امریکا و ناتو در افغانستان در حال پایان یافتن است.

پایگاه نظامی بگرام که زمانی ده‌ها هزار نیروی امریکایی را در خود جا داده بود و نمادی از اقتدار امریکا در منطقه پنداشته می‌شد، امروز به یک ویرانه مبدل شده است. ﴿فَتِلْكَ بُيُوتُهُمْ خَاوِيَةً بِمَا ظَلَمُوا إِنَّ فِي ذَٰلِكَ لَآيَةً لِقَوْمٍ يَعْلَمُونَ﴾(نمل:۵۲) یعنی: این است خانه‌های بی‌صاحب ایشان که چون ظلم کردند همه ویران شدند و در این کار برای دانایان آیت عبرت است.

این پایگاه که مقر اصلی نیروهای اشغال‌گر بود، از آن هزاران پرواز به هدف کشتار مردم بی‌گناه افغانستان صورت گرفت. در دلِ این پایگاه زندان مخوفی وجود داشت که هیچ ارزش انسانی در آن مراعات نمی‌گردید. بزرگی و تأسیسات پایگاه بگرام این گمان را نزد تعدادی‌ها به میان آورده بود که تخلیه شدن این پایگاه و خروج نیروهای امریکایی از آن خواب و خیال است. اما الله سبحانه‌وتعالی بزرگ‌تر از آن است و کفار را در مکر خود شان غرق ساخت و با کمک و نصرت مبارزه فکری، سیاسی و نظامی مردم مسلمان و مجاهد افغانستان این خواب را به واقعیت مبدل ساخت.

۲۰ سال قبل زمانی که نیروهای اشغال‌گر امریکایی به این سرزمین هجوم آوردند، برخی‌ها به این توهم گرفتار شده بودند که امریکا و ناتو "فرشته‌ی نجات" ماست. اما واقعیت نشان داد که امریکا هیولای وحشت است که خود را در عقب الفاظ فریبنده، کمک‌های بشردوستانه و حمایت از حقوق بشر پنهان نموده است. حالا که نیروهای امریکایی در حال ترک افغانستان اند، لازم است تا میراث آنها به بحث گرفته شود. این میراث چیزی جز یک دولت ورشکسته، هرج و مرج سیاسی و اجتماعی، قرار گرفتن افغانستان در معرض یک جنگ ویران‌گر دیگر، بیکاری و فقر نیست.

بدون شک، خروج ذلیلانه نیروهای امریکایی از افغانستان پرده از قدرت پوشالی امریکا در سطح جهان نیز بر می‌دارد که امریکا در حال زوال قرار دارد و زود است که با تأسیس خلافت راشده، آخرین میخ بر پیکر تابوت امریکا کوبیده شود و بشریت از یکه‌تازی‌های این مستکبر عصر، نجات یابد. این سنت الله سبحانه‌وتعالی است که قدرت‌های ستمگر و طاغی را نیست و نابود می‌کند. 

دفتر مطبوعاتی حزب‌التحریر-ولایه افغانستان

ابراز نظر نمایید

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه