پنجشنبه, ۲۰ ذیقعده ۱۴۴۴هـ| ۲۰۲۳/۰۶/۰۸م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

pr header

 

 

تاریخ هجری قمری :30 شوال 1444

تاریخ میلادی : شنبه، 20 می 2023م

شماره صدور: شماره: ح.ت.افغ ۰۸/۱۴۴۴

دفتر مطبوعاتی
ولایه افغانستان


اعلامیه مطبوعاتی

امریکا به اشغال فضای افغانستان اصرار دارد، ما به تاسیس خلافت!

جنرال مایکل کوریلا قوماندان قوای مرکزی امریکا "سنتکام" گزارشی در مورد عملیات تحقیقاتی آنها از اول ماه جنوری تا ۳۰ ماه مارچ، به کانگرس بیان نمود که طالبان اراده قوی برای مبارزه با شاخه ولایت خراسان گروه دولت اسلامی "داعش" دارند، اما به گفته او توانایی آن را ندارند که در آینده مانع حملات تروریستی این گروه شوند. برای همین نظارت بر فضای افغانستان را بیشتر می‌کنند. برای افزایش نظارت، آنها وسایل جاسوسی هوایی را آزمایش می‌کنند که می‌توانند برای مدت طولانی در فضا بمانند.

پس از حاکمیت امارت اسلامی در افغانستان این چندمین بار است که امریکا از کنترل فضای افغانستان حرف می‌زند. زمانی که امریکا در روی زمین افغانستان با شکست نظامی مواجه شد، امریکا کوشش می‌کند که از راه‌های مختلفی نفوذ خود را بر افغانستان اعاده کند.

با سقوط جمهوریت در افغانستان تقریباً تمام حلقات استخباراتی امریکا در این جغرافیا از هم پاشیدند؛ نظام جمهوریت، سفارت امریکا، نهادهای امنیتی، سازمان‌های غیردولتی... تمام اینها پهلوی جواسیس رسمی CIA امور استخباراتی را برای امریکا به‌پیش می‌بردند اما شکست نظامی امریکا این حلقات را از هم پاشید و امریکا را نگران ساخت. بناً کنترل بر فضای افغانستان به معنی ادامهٔ تجسس، هدف‌گیری کسانی که برای امریکا مطلوب نیستند و همچنان فشار بر امارت اسلامی است تا از یک سو به تفاهم استخباراتی با امریکا آماده شوند که خلای استخباراتی آنها را در زمین رفع سازد از طرف دیگر بزرگان امارت را همیشه اخطار دهند که با تطبیق اسلام و عدم پیروی از منافع امریکایی و ارزش‌های سکولار مورد هدف قرار خواهند گرفت.

امریکا به سیاست اشغال‌گرایانهٔ خود ادامه می‌دهد، هرجایی که فضای خالی را دریابد در آن نفوذ نموده و حریم‌ها را می‌شکند باوجودی که خود را مدافع برخی اصولی می‌داند که گویی بشردوستانه است. در این امر کشورهای منطقه نیز به خیانت‌های خود ادامه می‌دهند و دهلیزهای هوایی خود را برای طیاره‌های جاسوسی امریکا بازمی‌گذارند تا اهداف نظامی و استخباراتی خود را در منطقه تعقیب نموده و از بین ببرند. شهادت ایمن الظواهری از همین مثال‌ها است. امریکا این اهداف خود را تحت عنوان «مبارزه علیه تروریزم» ادامه می‌دهد درحالی‌که تحت همین عنوان 20 سال بود که امریکا در سرزمین‌های اسلامی علیه اسلام و مسلمانان جنگید.

بناً تغییر اساسی در افغانستان وابسته به تغییر اساسی در منطقه است. اگر آسیای میانه و پاکستان در محور افغانستان با هم جمع نشوند و اگر مرزهای کاذب و استعماری شکسته نشود، بدانیم که خیانت حکام کشورهای منطقه علیه افغانستان و بقیه مسلمانان متوقف نخواهد شد و همچنان همکاری آنها با امریکا ادامه خواهد داشت. از سوی دیگر این تغییر باید مبتنی بر اسلام باشد. اگر این جغرافیا مبتنی بر اسلام و مفهوم امت واحد جمع شود و دولت خلافت در این جغرافیا اساس‌گذاری شود؛ خائنین حذف می‌شوند و پهلوی اینکه نصرت الله متعال جلب می‌شود مفکرین و امکانات این امت نیز به این جغرافیا جلب خواهد شد تا زمین و هوا را از اشغال پاک‌سازی نموده و حتی دشمن را در جغرافیای خودش با تهدید مواجه کند.

دفتر مطبوعاتی حزب‌التحریر-ولایه افغانستان

ابراز نظر نمایید

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه