سه شنبه, ۱۳ شوال ۱۴۴۵هـ| ۲۰۲۴/۰۴/۲۳م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

pr header

 

 

تاریخ هجری قمری :10 رمضان 1445

تاریخ میلادی : پنج شنبه، 21 مارس 2024م

شماره صدور: شماره: ح.ت.افغ ۱۲/۱۴۴۵

دفتر مطبوعاتی
ولایه افغانستان


اعلامیه مطبوعاتی

فتنه‌ای مسلمان‌کُشی میان افغانستان و پاکستان به نفع سیاست‌های منطقوی امریکا و هند است

در پی حملات هوایی نیروهای پاکستانی در ولایات پکتیکا و خوست افغانستان تعدادی از غیرنظامیان کشته و زخمی شده‌اند. در پاسخ به این حملات، نیروهای نظامی افغانستان بالای چندین مواضع نظامیان پاکستانی در خط دیورند حمله نموده و تلفاتی را بر آنان وارد کرده‌اند. فضای رسانه‌های اجتماعی دو کشور مملو از احساسات نشنلستی و انتقام‌جویی از یکدیگر است.
دفتر مطبوعاتی حزب‌التحریر ـ ولایه افغانستان جنگ جاری میان مسلمانان دو طرف را محکوم نموده و نکات ذیل را پیرامون آن قابل ذکر می‌داند:
اول: جای بسیار تأسف و شرم است که قوی‌ترین ارتش جهان اسلام و دارنده‌ای سلاح اتمی تحت عنوان «مبارزه با تروریزم» در ماه مبارک رمضان مردمان ملکی، کودکان و زنان را در افغانستان مورد هدف قرار می‌دهد. در حالی‌که پنج ماه است که در پیش چشم جنرالان پاکستانی دولت یهود حمام خون براه انداخته و قتل عام مسلمانان فلسطین جریان دارد، ولی نظامیان خاین پاکستانی با بی‌عزتی آن را نظاره می‌کنند بدون این‌که کوچک‌ترین واکنشی انجام داده باشند.
دوم: پاکستان یک دولت مزدور امریکا در منطقه است. آن‌چه دولت پاکستان را وادار به چنین اعمال بزدلانه می‌کند نقش جدیدی است که امریکا برای پاکستان در منطقه تعریف کرده است. امریکا از ارتش پاکستان می‌خواهد با مسلمانان خودِ پاکستان در قبایل و در امتداد خط دیورند با مجاهدین افغانستان درگیر و مصروف باشد. در حالی‌که مسلمانان در حال جنگ با مسلمانان هستند، دولت هندوگرای مودی بدون هیچ‌گونه مزاحمتی به آزار و اذیت مسلمانان در داخل هند پرداخته و کشمیر را اشغال می‌کند. تمام این تلاش‎ها به این هدف صورت می‎گیرد که هند از ناحیه پاکستان خاطر جمع بوده و بتواند در استراتژی امریکا برای مهار چین نقش اساسی خود را ایفاء کند. بناء درگیری‌های اخیر میان دو طرف مسلمان ریشه در سیاست‌های منطقوی امریکا دارد که حُکام خاین پاکستان آن را تطبیق می‌کنند.
سوم: مجاهدین افغانستان، مجاهدین قبایل و جنرالان مخلص در صفوف ارتش پاکستان به جای درگیر شدن در احساسات نشنلستی و وطنی کاذب و نشانه گرفتن یکدیگر، میل تفنگ خود را به جهت درست نشانه بگیرند. در این مقطع حساس، کاری مهم‌تر از دفاع از مردم فلسطین و آزادسازی کشمیر اشغالی وجود ندارد. پس واجب است که برای این ماموریت بزرگ، خط سرطانی دیورند را از بین برده و انرژی و قوت خویش را در راستای دفاع از مسجدالاقصی و مسلمانان فلسطین و کشمیر وحدت بخشند. نباید مسائل جزئی، مسلمانان را متفرق نموده و فتنه‌ای کنونی به نفع امریکا و هند تمام گردد.
بناء تا زمانی‌که نقشه‌ی سیاسی منطقه از نظم دولت ملت به دولت خلافت تغییر نکند و دست حُکام خاین و جنرالان دست‌نشانده از سرنوشت امت کوتاه نگردد، همچو فتنه‌ها ادامه می‌داشته باشد. پس راه حل اساسی برای پایان بخشیدن دایمی به همچو درگیری‌های ویران‌گر و دامنه‌دار تاریخی وحدت بخشیدن افغانستان، پاکستان و آسیای میانه تحت چتر دولت واحد خلافت بر منهج نبوت می‌باشد. خلافتی که ظرفیت‌های فکری، سیاسی، نظامی و اقتصادی منطقه را وحدت بخشیده و مسلمانان را به قدرت جهانی مبدل می‌سازد.

﴿وَأَطِيعُوا اللَّهَ وَرَسُولَهُ وَلاَ تَنَازَعُوا فَتَفْشَلُوا وَتَذْهَبَ رِيحُكُمْ﴾ [انفال: 46]
ترجمه: از الله و رسولش اطاعت نمایید، و با یکدیگر منازعه و کشمکش نکنید که قوت تان از بین می‌رود.
دفتر مطبوعاتی حزب‌التحریر ـ ولایه افغانستان

ابراز نظر نمایید

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه