یکشنبه, ۱۰ ذیحجه ۱۴۴۵هـ| ۲۰۲۴/۰۶/۱۶م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

pr header

 

 

تاریخ هجری قمری :8 ذولقعده 1445

تاریخ میلادی : جمعه، 17 می 2024م

شماره صدور: شماره: ح.ت.افغ 24/۱۴۴۵

دفتر مطبوعاتی
ولایه افغانستان


اعلامیه مطبوعاتی

ایران با طرح انسداد مرز با افغانستان و اخراج مهاجرین، یک‌بار دیگر چهره‌ای خاینانه و غیراسلامی‌ خود را به نمایش گذاشت

دولت ایران اخیراً تصمیم به انسداد مرزی و ایجاد حصار در مرز با افغانستان گرفته است. هدف این طرح، جلوگیری از ورود افغان‌ها به ایران عنوان شده است. این طرح شامل ساخت دیوار بتنی به ارتفاع چهار متر، سیم خاردار و حصار بوده، و با بودجه معادل سه میلیارد دالر در طول سه سال تطبیق خواهد شد. از سوی دیگر، وزیر داخله ایران از اخراج یک میلیون و ۳۰۰ هزار مهاجر، که اکثراً افغان هستند، در طول یک سال گذشته از این کشور خبر داده است.

دفتر مطبوعاتی حزب‌التحریر ـ ولایه افغانستان هر نوع طرح انسداد مرزی میان افغانستان و ایران و سایر سرزمین‌های اسلامی را محکوم نموده و آن را یک طرح تفرقه‌انگیز و مایه‌ی جدایی امت رسول‌الله صلی‌الله علیه وسلم می‌داند و دولت ایران با این طرح یک‌بار دیگر چهره‌ای خاینانه و غیراسلامی‌اش را به نمایش گذاشت.

اصل بر این است که تمام مسلمانان باید تحت حاکمیت واحد اسلامی باشند و تقسیم سرزمین‌های اسلامی به کشورها و رژیم‌های کوچک با مرزهای جداگانه، امر غیر شرعی است. متأسفانه پس از سقوط دولت خلافت، جهان اسلام به دامن نظم دولت ـ ملت‌ سقوط کرد و با مرزکشی‌های استعماری به قطعات کوچک تقسیم گردید. چنانچه بخش اعظم مرز میان ایران و افغانستان توسط جنرال مک‌لین‌ و مک‌ماهون انگلیسی خط‌کشی شده است. با شکل‌گیری دولت‌های ملی توسط استعمار، مفاهیم امت، اخوت و برادری اسلامی کمرنگ شده و دولت‌ها بر اساس مفکوره‌های سکولار و منافع ملی شکل گرفته‌اند که دولت ظالم ایران نیز جزئی از آن می‌باشد.

در واقع، تمام سرزمین‌های اسلامی از اندونزیا تا مراکش، متعلق به مسلمانان است و هر مسلمانی می‌تواند در هر کجای این سرزمین‌ها که بخواهد، زندگی و کار کند. بر اساس این حق شرعی، نیازی به پاسپورت، ویزه، اجازه اقامت و مجوز کار برای سفر یک مسلمان به سرزمین دیگر اسلامی وجود ندارد. اما دولت ایران نه تنها به این اصل شرعی پای‌بند نیست، بلکه با برخورد ظالمانه با مهاجرین افغان، از حضور آنها در ایران به عنوان ابزار سیاسی و اقتصادی در سیاست خارجی خود استفاده می‌کند.

بناء به حُکام و مسلمانان افغانستان و منطقه تذکر می‌دهیم که مانع اجرای این طرح تفرقه‌افگنانه دولت ایران شوند و اجازه ندهند که مسلمانان مانند حصارکشی در خط دیورند از یکدیگر جدا شوند. در حالی‌که بعد از حوادث تلخ در غزه رأی عام مسلمانان به سوی وحدت فکری، سیاسی و جغرافیایی در حرکت است و همه امت خواهان زندگی تحت یک نظام واحد هستند، رژیم آخوندی ایران بر خلاف حکم شرعی و فضای عام مسلمانان در صدد تطبیق طرح‌های تفرقه‌افگنانه است. در حقیقت اسلام دولت ملی، مرز میان مسلمانان و حصارکشی و انسداد مرزی را به شدت ردّ می‌کند و آنها حیثیت بت‌های معاصر را دارند. در حقیقت «الولاء» مسلمانان باید برای اسلام، مؤمنین و خلافت باشد و «البراء» مسلمانان در مقابل کفار و افکار نشنلیستی باشد، اما متاسفانه دولت‌های فعلی این مفهوم را برعکس تطبیق می‌کنند.

وَاعْتَصِمُوا بِحَبْلِ اللهِ جَمِیعاً وَ لا تَفَرَّقُوا... [آل عمران:103]

و همگى به ريسمان خدا چنگ زنيد و متفرق نشويد

دفتر مطبوعاتی حزب‌التحریر ـ ولایه افغانستان

 

 

ابراز نظر نمایید

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه