شنبه, ۰۳ شوال ۱۴۴۲هـ| ۲۰۲۱/۰۵/۱۵م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

pr header

 

 

تاریخ هجری :25 شعبان 1442
تاریخ میلادی : چهارشنبه، 07 آوریل 2021م

شماره صدور:۲۱/۱۴۴۲

دفتر مطبوعاتی
ولايه بنگلادیش

اعلامیه مطبوعاتی

کجاستند اهل قدرتی‌که مردم را از چنگ رژیم وحشی حسینه نجات دهند؟!

(ترجمه)

زمانی‌که مردم مسلمان بنگله‌دیش پای از ترس و بیم به فراتر گذاشتند و علیه ظلم بی‌پایان رژیم حسینه و فعالیت‌های ضداسلامی و ضددولتی‌اش دست به یک سلسله تظاهرات زدند تا وجیبه فردی و ایمانی‌شان را ادا کنند، حسینه به ظلم بی‌پیشینه‌ای متوسل شد تا خود را خائن‌ترین حاکم بنگالی طی هزارسال قبل بسازد. قبلاً دیدیم که چگونه این رژیم با آتش گشودن بر مسلمانانی‌که با آمدن نریندرا مودی قصاب تظاهرات کرده‌بودند، دستانش را به خون‌ برادران بی‌شمار ما آلوده کرد. بناءً ناگهان در سرتاسر کشور قرنطینه اعلام کردند تا این‌که تظاهرات مردم را فرونشانند و بدین‌گونه زنده‌گی مردم را در معرض خطر قرار دادند. درحالی‌که مردم مناطق مختلف خواهان بازگشایی استند تا بتوانند امرار معیشت کنند. هنگامی‌که مردم به روز دو شنبه مصادف به ۵ اپریل/آوریل ۲۰۲۱م در سالتا در یکی از ولسوالی‌ها/شهرستان‌ها به‌نام فریدپور به‌خاطر قرنظینه تظاهرات می‌کردند، نیروهای پولیس بالای مظاهره‌کننده‌گان آتشی گشودند که منجر به جراحت و قتل تعداد نامعلومی شد. تنها در بازار نو، ۳۵۰۰ دوسیه/پرونده علیه تجار و سوداگران به ثبت رسیده‌است و مردمی‌که در مناطق مختلف داکا دست به تظاهرات زده بودند، به گونۀ وحشیانه‌ای توسط پولیس و اعضای حزب حاکم سرکوب شدند. رژیم مستبد حسینه با گزارش‌رسانی مکارانه تلاش دارد تا بر تظاهرات صلح‌آمیز مردم توسط دروغ‌هایی هم‌چون "حمله به قومندانی/کلانتری و تأسیسات دولتی" یا "شلیک پولیس برای دفاع شخصی" پرده بیندازد، چنان‌چه مردم نیز این ادعاها را با شدیدترین الفاظ رد کردند.

مردم اتفاق نظر دارند که رژیم مستبد حسینه تاکنون علی‌رغم نارضایتی و تظاهرات گسترده فقط به خاطر حمایت امپریالیست‌های کافر و مشرک و چند جنایت‌کار موجود در صف نیروهای امنیتی در اریکۀ قدرت مانده‌است؛ چیزی‌که حسینه نیز بارها صراحتاً به آن اعتراف کرده‌است. اما آن‌چه مردم را به حیرات می‌افگند و پاسخی‌که آن‌ها در جستجویش استند، اینست که چگونه فرزندان امت مسلمه‌یی‌که در صفوف نیروهای امنیتی قرار دارند، بالای مردم خودشان شلیک می‌کنند؟! آن‌ها می‌خواهند بدانند که آیا هیچ افسر مخلصی در صفوف این نیروهای وجود دارد که از دستور ناعادلانه حسینه سرباز زند؟! آنان می‌خواهند بپرسند که چطور ممکن است این افسران نظامی مخلص بعد از این همه جنایات بی‌سابقۀ رژیم حسینه علیه مسلمانان و اسلام خاموشی اختیار کنند؟ چه چیز آن‌ها را از دفاع مسلمین و اسلام و گرفتن دست ظلم و استبداد حسینه باز می‌دارد؟ آیا دل‌داده‌گی‌شان به‌خاطر امتعۀ بیهودۀ این دنیا آن‌ها را تا حدی بی‌وجدان کرده‌است که دفاع از مردم را به فراموشی سپرده‌اند؟ آیا آن‌ها فراموش کرده‌اند که اگر دست ظالمی مثل حسینه را نگیرند، مورد غضب الله سبحانه وتعالی قرار خواهند گرفت و او سبحانه وتعالی ایشان را به‌خاطر این گناه‌شان در آخرت مواخذه خواهد کرد، زیرا آنان تنها کسانی اند که قدرت مادی مماننعت از ظلم حسینه را در دست دارند؟ الله سبحانه وتعالی می‌فرماید:

﴿وَمَا هَذِهِ الْحَيَاةُ الدُّنْيَا إِلاَّ لَهْوٌ وَلَعِبٌ وَإِنَّ الدَّارَ الآخِرَةَ لَهِيَ الْحَيَوَانُ لَوْ كَانُوا يَعْلَمُونَ﴾ (العنکبوت: ۶۴)

ترجمه: این زندگی دنیا چیزی جز سرگرمی و بازی نیست و زندگی واقعی سرای آخرت است، اگر می‌دانستند!

دفتر مطبوعاتی حزب التحریر-بنگله‌دیش

مترجم: دانیال نور

ابراز نظر نمایید

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه