چهارشنبه, ۱۸ ذیحجه ۱۴۴۲هـ| ۲۰۲۱/۰۷/۲۸م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

pr header

 

 

تاریخ هجری :25 ذولحجه 1442
تاریخ میلادی : سه شنبه، 06 جولای 2021م

شماره صدور:29/1442

دفتر مطبوعاتی
ولايه بنگلادیش

اعلامیه مطبوعاتی

حزب‌التحریر-ولایه بنگله‌دیش شدیداً تعبیر نادرست شیخ حسینه از "سوره الکافرون" را برای مشروعیت دادن نظام سیکولر محکوم می‌نماید!

حزب‌التحریر-ولایه بنگله‌دیش شدیداً تلاش بیهودۀ شیخ حسینه مبنی بر ایجاد رابطه میان سیکولریزم و اسلام را محکوم می‌نماید. حسینه تلاش دارد تا با ادعای این‌که قرآن عقیدۀ نادرست سیکولریزم را تصدیق نموده، مسلمانان را گمراه نماید، در آخرین سخنرانی‌‌اش در یازدهمین جلسۀ پارلمانی به تاریخ 3 جولای 2021، وی این آیۀ سوره کافرون را خواند:

﴿لَكُمْ دِينُكُمْ وَلِيَ دِينِ﴾ ]کافرون:6[

ترجمه: دین شما برای خودتان، و دین من برای خودم.

تا نظام کفری سیکولریزم را مشروعیت ببخشد. تعبیر سفسطه‌آمیز وی از آیۀ قرآن برای مشروعیت سیکولریزم در واقع کاملاً مخالف اوامر الله سبحانه و‌تعالی در قرآن است. این آیه هنگامی نازل شد که کفار مکه از رسول الله صلی الله علیه و‌سلم خواستند تا میان اسلام و دین کفری آن‌ها سازش نماید. اما رسول الله صلی الله علیه و‌سلم پیشنهاد آن‌ها را با قرائت این آیه رد کرد تا این که باطل با حق یکجا نگردد. در حالی‌که برای تمام مسلمانان واضح است که سیکولریزم مخالف عقیده اسلامی بوده و مسلمانان تنها حاکمیت نظام اسلام را می‌خواهند، اما حسینه، وفادار نظام سیکولر به قیمت جان خود تلاش می‌ورزد تا حاکمیت‌‌اش را با تعبیر غلط و نادرست از آیه قرآن مشروعیت ببخشد. الله سبحانه و‌تعالی در مورد چنین فریب‌کاران ما را هشدار داده است.

﴿أُولَٰئِكَ الَّذِينَ‌‌اشتَرَوُا الضَّلَالَةَ بِالْهُدَى فَمَا رَبِحَتْ تِجَارَتُهُمْ وَمَا كَانُوا مُهْتَدِينَ﴾ ]بقره:16[

ترجمه: آنان کسانی هستند که گمراهی را به جای هدایت خریدند، پس تجارت‌شان سود نکرد و از راه یافتگان (به سوی حق) نبودند.

ای حسینه! شما نمی‌توانید با سخنان فریب‌کارانه و تعبیر غلط از قرآن، این امت را احمق بسازید، زیرا مسلمانان به خوبی می‌دانند که سیکولریزم، حاکمیت اسلام را از تمام بخش‌های حکومت‌داری (اقتصادی، سیاست‌خارجی، تعلیم و تربیه و غیره بخش‌های دیگر) جدا می‌سازد. الله سبحانه و‌تعالی فرموده است که موجودیت‌‌اش جدا از امور دولت و جامعه بوده نمی‌تواند.

﴿أَلَا لَهُ الْخَلْقُ وَالْأَمْرُ تَبَارَكَ اللَّهُ رَبُّ الْعَالَمِينَ﴾ ]اعراف:54[

ترجمه: آگاه باشید که آفریدن و فرمان (نافذ نسبت به همه موجودات) مخصوص اوست؛ همیشه سودمند و با برکت است، پروردگار عالمیان.

پس؛ چگونه جرئت می‌کنید توسط آیت قرآن حاکمیت الله سبحانه و‌تعالی را رد نمائید! آیا حالا نظام سیکولر شما آنقدر غرق در بحران است که نیاز دارید تا با اسلام و قرآن آن را مشروع سازید؟! هشدار رسول الله صلی الله علیه و‌سلم را جدی گرفته و اگر مایل هستید، توبه نمائید.

«مَنْ قَالَ فِي الْقُرْآنِ بِغَيْرِ عِلْمٍ فَلْيَتَبَوَّأْ مَقْعَدَهُ مِنَ النَّارِ» (ترمذی)

ترجمه: کسی‌که بدون علم در مورد قرآن صحبت می‌کند، پس جای خود را در دوزخ آماده ساخته است.

و در رابطه به شما باید گفت که اگر هیچ تضادِ میان سیکولریزم و اسلام وجود ندارد، پس چرا از پیام‌های سیاسی اسلام بی‌نهایت می‌ترسید؟ چرا برای سرکوبی اسلام‌گرا‌ها و فعالین‌سیاسی غیر‌خشونت‌آمیز حزب‌التحریر اصرار می‌ورزید که برای بازگشت حاکمیت واقعی اسلام "خلافت راشده ثانی" دعوت می‌کنند؟ حقیقت موضوع این است که نظام مقدس سیکولری شما با فطرت انسان از حیث عقیده در تناقض قرار دارد. از یک طرف، تصدیق می‌نماید که الله سبحانه و‌تعالی وجود دارد، اما از طرف دیگر موجودیت وی را تنها به باور شخصی فرد محدود می‌نماید و اجازه نمی‌دهد که خالق در تنظیم امور حکومت‌داری دخالت کند. در واقع این یک مفکوره پوچ، نادرست و نامشروعِ است که در بطن غرب متولد شده و هیچ ریشۀ در اسلام ندارد. اگر اقرار می‌کنید که الله سبحانه و‌تعالی وجود دارد که حقیقت است و به طور قطعی ثابت شده، پس تنها به حیث خالق در زنده‌گی شما باقی نمی‌ماند؛ در حالی‌که قانون‌گذاری را برای خود و اعضای پارلمان اختصاص می‌دهید.

﴿وَمَنْ لَمْ يَحْكُمْ بِمَا أَنْزَلَ اللَّهُ فَأُولَئِكَ هُمُ الْكَافِرُونَ﴾ ]مائده:44[

ترجمه: و کسانی‌که بر طبق آنچه الله نازل کرده داوری نکنند، آن‌ها کافر اند.

بعدا از آن دوباره الله سبحانه و‌تعالی می‌فرماید:

﴿وَمَنْ لَمْ يَحْكُمْ بِمَا أَنْزَلَ اللَّهُ فَأُولَئِكَ هُمُ الْفَاسِقُونَ﴾ ]مائده:47[

ترجمه: و کسانی که بر طبق آنچه الله نازل کرده داوری نکنند، آن‌ها فاسق اند.

فلهذا؛ دیده می‌شود که نظام فاسد سیکولریزم تنها ‌‌اشخاص منافق، مفسد و ظالم را تولید می‌کند که با استفاده از دین می‌خواهند به قدرت برسند و بعد از آن برای بقای خود مسلمانان را به قتل می‌رسانند.

ای مسلمانان! این حکام مفسد سیکولر به قدر کافی تحمل شده اند و ما را مجبور می‌سازند تا اسلام را تنها در زنده‌گی فردی خود محدود نمائیم و نمی‌گذارند که به تمام احکام اسلام تحت سایۀ خلافت راشده ثانی برگردیم. شما باید دست به دست با اعضای‌دلیر حزب‌التحریر و با شجاعت کامل برای بازگشت قریب‌الوقوع خلافت راشده ثانی کار کنید. تنها دولت خلافت می‌تواند تمام مردم را با هر دین، نژاد، عقیده به شمول خدا نا‌باوران را متحد سازد. دولت خلافت با تمام شهروندان‌‌اش به حیث انسان رفتار خواهد نمود همان‌طوری‌که در مدت 13 قرن بالای تمام انواع مردم تطبیق شد. حزب‌التحریر به طور واضح در قانون اساسی آماده‌‌اش واضح ساخته است که دولت خلافت چگونه امور شهروندان‌‌اش را رعایت و تنظیم می‌نماید و هم‌چنان محافظ جان، مال و عزت تمام اتباع خود بوده و عدالت را برای آن‌ها تأمین خواهد نمود: "با تمام شهروندان صرف نظر از دین، نژاد، رنگ یا هر مسئله دیگر به طور یکسان رفتار خواهد شد. برای دولت حرام است تا میان اتباع‌‌اش در هر موضوع که باشد یا در حاکمیت یا قضاوت یا رعایت امور، تبعیض نماید" (ماده 6 – قانون اساسی حزب التحریر برای دولت خلافت).

دفتر مطبوعاتی حزب‌التحریر-ولایه بنگله‌دیش

مترجم: عبدالله صالحی

ابراز نظر نمایید

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه