پنجشنبه, ۱۲ ربیع الاول ۱۴۴۲هـ| ۲۰۲۰/۱۰/۲۹م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

pr header

 

 

تاریخ هجری :10 ربیع الثانی 1441
تاریخ میلادی : شنبه، 07 دسامبر 2019م

شماره صدور:۱۴/ ۱۴۴۱

دفتر مطبوعاتی
تونس

اعلامیه مطبوعاتی

موقف حزب التحریر-ولایه تونس مبنی بر قانون منع خشونت علیه زنان

(ترجمه)

حزب‌التحریر-ولایه تونس به روز جمعه، ۶ دسامبر ۲۰۱۹م در خیابان الثوره جوار وزارت امور زنان مقابل سفارت فرانسه موقف‌اش را تحت عنوان : "قانون منع خشونت علیه زنان در ظاهر راحت و در باطن مخرب است" اظهار نمود.

زنان در حزب‌التحریر در خصوص این قانون شعارهایی را سردادند که دورنمای از استعمار کثیف و پس‌زمینه‌ای از تمدن "کاذب" را نشان می‌داد و در عین حال کتاب و نظریات خود را در این مورد به قضات ارائه کردند. موقف زنان با یک واکنش بسیار مثبت توسط اشتراک کننده‌گان و اعضای هیئت که مسوول گردهمایی زنان در مورد این قانون و دیگر قوانینی‌که بنیاد خانواده‌گی و اجتماع را ویران می‌کند، صورت گرفت. ما این را خوب درک کرده‌ایم که همکاری و آگاهی‌دهی در میان مردم از هر قشری جامعه که هستند از جدی بودن این قانون که در تبادله آن وام می‌خواهد، آگاه هستند. گردهمایی مذکور با سخنان اعضای دفتر مطبوعاتی و کمیته ارتباطات به پایان رسید.                                                                 

ما در بخش زنان حزب‌التحریر-ولایه تونس از شرایط خوبی‌که این موقف‌گیری صورت گرفت و از واکنش خوب هر فردی‌که در کنار ما قرار داشت، استقبال می‌کنیم. ضمناً اعلام کردیم که در خصوص این موضوع میزگردی را به روز یک‌شنبه 8 دسامبر 2019م ساعت 10 بجه قبل از ظهر در شهرداری المروج ولایت/استان بن عروس برگزار خواهیم کرد و میزبان زنان فعال در این خصوص خواهیم بود و چیزی جز دعوت رسمی زنان قادر به رساندن موضوع به وزارت امور زنان مبنی بر اشتراک در این گفتمان کارا نخواهد بود. 

 

 بخش زنان دفتر مطبوعاتی حزب‌التحریر-ولایه تونس

مترجم: ابوزید  

ابراز نظر نمایید

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه