شنبه, ۲۶ ذیقعده ۱۴۴۳هـ| ۲۰۲۲/۰۶/۲۵م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

pr header

 

 

تاریخ هجری :21 شوال 1443
تاریخ میلادی : شنبه، 21 می 2022م

شماره صدور:۲۴ / ۱۴۴۳

دفتر مطبوعاتی
تونس

اعلامیه مطبوعاتی

دولت تونس سربازانش را به تأمین امنیت صهیونست‌ها مجبور می‌کند؛ درحالی‌که آنان مسلمانان را کشته و به مسجدالاقصی بی‌حرمتی می‌کنند!

صدها یهودی دارندۀ تابعیت دولت یهود زیر چشم و گوش دولت تونس به بهانۀ زیارت کنیسۀ الغریبه در جربا وارد این مکان مقدس شدند. در طی این مراسم که به روز چهارشنبه ۱۸ می/مه ۲۰۲۲م پایان یافت، نخست وزیر درحالی‌ از آن‌ها استقبال و قدردانی کرد که وزیر گردشگری و وزیر امور دینی نیز وی را همراهی می‌کرند. اکثر نخبگان سیاسی در عادی‌سازی روابط با دولت یهود عجله می‌کنند، طوری‌که فرصت ملاقت را هم از دست ندادند و به همین سبب خواستند باداران غربی‌شان ببینند که آن‌ها تا چی حد برده‌های حلقه به گوش‌شان بوده‌اند. دولت تونس شدیداً امنیت‌شان را تأمین کرده، قسمی‌که این جزیره و محیط اطراف‌اش تبدیل به یک پایگاه نظامی شده‌است، پایگاهی‌که افسران و نظامیان دولت تونس از آن محافظت می‌کردند. این گرد‌همایی برای ادای حج یهودیان به سبک صیهونست‌ها دقیقاً در زمانی اتفاق می‌افتد که یهودیان برادران فسطینی‌مان را هر روز به قتل می‌رسانند، مسجدالاقصیٰ را محاصره می‌کنند و به عبادت‌کننده‌گان به‌خصوص اشخاص مسن و زنان بی‌حرمتی می‌کنند.

بناءً ما حزب‌التحریر-ولایه تونس جای دارد تا نکات ذیل را برای مردم مسلمان تونس تصریح کنیم:

۱. دولت تونس و رئیس جمهورش این سرزمین‌ را به بهانۀ حج به دشمن محارب واگذار کرده‌است. بی‌اعتنایی به فرزندان سرزمین تونس و احساسات‌شان شرم‌آور است، درحالی‌که همه می‌دانند هرکس تابعیت دولت غاصب یهود را داشته باشند، سرباز ارتش جنایت‌کارش به حساب می‌آید. علی‌الرغم آن دولت تونس برای محافظت و تأمین امنیت قاتلین برادران‌مان از گماشتن افسران نظامی و سربازان این سرزمین اصلاً دریغ نمی‌کند! آیا این عادی‌سازی روابط نیست؟! آیا عادی‌سازی روابط جنایت بس بزرگی نیست؟!

۲. کوهن، یکی از مشاوران نتانیاهو، نخست وزیر پیشین دولت یهود، با نشر پُستی از رئیس جمهور تونس (با تحقیر و تمسخر) برای تأمین امنیت مراسم حج صیهونست‌ها در سال جاری ابراز امتنان کرده‌است. آیا این عمل به تمام مسلمانان تونس نوعی توهین نیست؟! آیا این به آن عده افسران و سربازانی‌که توسط دولت و سرقومندانی اعلای نیروهای مسلح خود برای محافظت شرورترین و کینه‌توزترین دشمنان مسلمانان و قاتلان‌شان زنان و بزرگ‌سالان‌شان مطیع قرار داده‌شده‌اند، توهین نیست؟!

۳. حاکمان فعلی تونس با بیانات و دروغ‌های خود علاوه بر عادی‌سازی مستمر با اسرائیل از زمان بن علی، در بسیاری از زمینه‌ها مانند گردشگری، تجارت و کشاورزی مدعی رد عادی‌سازی و حضور وزیر دفاع تونس در کنار وزیر دفاع اسرائیل در نشست چند هفته‌ای ناتو هستند.

این حکومت نیز مانند گذشته‌گان خود دلایل وجود  خود را از برکت احزاب اروپایی و امریکایی می‌گیرد که از قافلۀ حجاج یهودی و صهیونیست عقب نماندند. پیشگامان این استعمارگران همان‌هایی اند که همراه با شخصیت‌های سیاسی و دیپلماتیک اتحادیۀ اروپا، بلژیک، کانادا، آلمان و سوئیس و سفیران فرانسه، آلمان و امریکا در تونس، برای ادای مناسک حج یهودیان در جربا مشارکت کردند و از تضمین روند عادی‌سازی اطمینان دادند.

ای مسلمانان تونس، سرزمین خط نخست مجاهدین!

اکنون برای‌تان واضح‌ شده‌است که هیچ تفاوتی بین آن‌چه بعد و قبل از ۲۵جون/ژوئن پدید می‌آید، وجود ندارد. همه آن‌ها صرفاً بازیچه‌هایی اند که توسط استعمارگران حرکت می‌کنند و  فقط در اجرای دستورات اربابان خارجی خود خوب هستند؛ اما تونس، مردم و منافع‌اش آخرین نگرانی‌هایی هستند که برای‌شان فکر و تلاش می‌کنند. تا چه وقت در برابر این شرم سکوت می‌کنید؟! این سکوت تا کی ادامه خواهد داشت و چنین حاکمانی، دین و سرزمین و سرنوشت‌مان را دستکاری می‌کنند؟!

اما شما، ای اهل زور و قدرت، ای افسران و سربازان نیروهای امنیتی و ارتش! به‌دلیل افتضاح و رسوایی حکام‌تان در وفاداری‌شان به استعمارگران از رضایت شما بیزاریم و همانند امتناع الله سبحانه و تعالی و رسولش صلی الله علیه و سلم، ما نیز این جامۀ ذلت را از تن دور می‌کنیم. این حکومت با نگهبان قرار دادن شما برای محافظت از دشمن‌تان، غاصبان بیت المقدس و محل اسراء رسول الله صلی الله علیه و سلم و قاتلان برادران و خواهران مسلمان‌تان شما را تحقیر کرد.

ای افسران و سربازان نیروهای امنیتی و ارتش! آیا این را قبول دارید؟! آیا راضی می‌شوید که نوکر دشمنان و قاتلان برادران و خواهران‌تان باشید؟! آیا در میان شما مردی هست (و ما فقط شما را به عنوان مرد می‌شناسیم) که بپذیرد: یهودیان مسلمانان را در فلسطین می‌کشند و به مسجد الاقصی بی‌حرمتی می‌کنند، حال‌آن‌که ارتش و پلیس تونس از آن‌ها محافظت می‌کنند و همه‌ساله «سفر» آن‌ها را تسهیل می‌کنند؟!

دفتر مطبوعاتی حزب‌التحریر-ولایه تونس

مترجم: دانیال نور

ابراز نظر نمایید

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه