دوشنبه, ۰۹ ربیع الاول ۱۴۴۲هـ| ۲۰۲۰/۱۰/۲۶م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

pr header

 

 

تاریخ هجری :1 شوال 1436
تاریخ میلادی : دوشنبه، 19 سبتامبر 2016م

شماره صدور: 058

دفتر مطبوعاتی
مرکزی

اعلامیه مطبوعاتی

کشتار دسته جمعی مسلمانان سربنیتسا و لکه ای بدنامی روسیه، بالکان و اتحادیه اروپا!

(ترجمه)

شبکه های خبری به شمول«الجزیره» گزارش دادند که الکساندر فوسیک، نخست وزیر صربستان در مراسم یاد بود از قتل عام مردم مسلمان سربنیتسا، هنگام که وی برای اظهار همدردی می خواست پیامی را درج کتاب یاد بود از مقتولین نماید، مورد سنگ باران قرار گرفت؛ و در نتیجه مجبور به ترک مراسم گردید. اما، دولت این عمل را محکوم و سوء قصد علیه وی می داند. شبکه خبری صربستان«تنجگ» خبر می دهد: "فوسیک و محافظین وی از قسمت سر ضربه شدید دیده اند و محافظین اش با سرعت تمام وی را از مراسم خارج ساختند." این عمل وقتی صورت می گیرد که وی در مقابل مقبره ها با گرفتن نام های افراد که به صورت بی رحمانه به قتل رسیده بودند، گل می پاشید و با بلند شدن نعره تکبیر از هر طرف، سنگ باران گردید. همچنان اعضای خانواده قربانیان این حادثه می خواهند آن ظالمان را به محاکمه بکشانند و با این کار اندکی بر زخم های خود مرهم بمالند. چنانچه الله سبحانه وتعالی می فرماید:

وَلَكُمْ فِي الْقِصَاصِ حَيَاةٌ يَا أُولِي الْأَلْبَابِ لَعَلَّكُمْ تَتَّقُونَ

[بقره:179]

ای صاحبان خرد! برای شما در قصاص حیات و زندگی است، باشد که تقوا پیشه کنید.

بناً مظلومین این حادثه هنوز هم انتظار مجازات ظالمان را می کشند، چون دسیسه علیه افراد ملکی وغیر مسلح، اطفال، زنان و بزرگان شهر سربنیتسا توسط گروه حیوان صفت شرق و غرب به همکاری محافظین بین المللی، صدمه شدید به آنها وارد نمود که با خاموشی کامل اروپا و سازمان ملل روبرو گردید. در این حادثه مردان و زنان همه به قتل رسیدند؛ همچنان زنان و فرزندان شان مورد شکنجه و سوء استفاده قرار گرفتند، و مسؤل این همه«جنرال راتکوملادیچ» فرمانده سفاک کشور صربستان می باشد؛ چون هزاران سرباز و حامیان روسی و اروپائی اش با گیلاس های پر از شراب در مهمان سرای وی، یکجا جمع شده به عیش و عشرت می پرداختند و از کشتار افراد ملکی وغیر مسلح، به خود می بالیدند، آنها فکر می کردند که قوانین بین الملل و حقوق بشر از آنها حمایت می کند، این در حالی است که دسایس ذکر شده به همکاری نوکران غرب تعقیب می شد. همچنان خاموشی حاکمان مسلمان در باره مصیبت که بالای امت مسلمه در سربنیتسا اتفاق افتاد تعجب انگیز بود، تو گوئی که این حاکمان مانند سوسمارها نه احساس دارند و نه عزت ونه هم به خون کسی حرمت می گذارند.

از همین رو، وقتی که کفار پی بردند حاکمان مسلمان هیچ عکس العملی از خود نشان ندادند، آنها با جرات عام و تام و بدون کدام هراس مناطق مختلف سرزمین های اسلامی از قبیل: افریقا، فلسطین، افغانستان، عراق، چیچین و سوریه را مورد هجوم قرار دادند؛ درد و رنج امت را دو چند ساختند، خصوصاً وقتی که عدم توجه، بی مسؤلیتی و عدم حرکت اردوی مسلمان را دیدند، درک کردند که معتصم های مسلمانان مرده اند تا برای نجات زنان مسلمان قیام کنند! پس جای تعجب و نگرانی نیست که این ظالم سنگ باران گردید، چون در گذشته ها دشمنان اسلام با نعره های تکبیر همیش شکست می خوردند، زیرا وی یکی از وارثین این رژیم خائن می باشد.

این در حالی صورت می گیرد که الکساندر فوسیک، به طور علنی و بی باکانه قتل عام که در شهر سربنیتسا، در ماه جولای سال 1995م اتفاق افتاد و جرم قانونی شمرده شد را رد کرد. حالا آنکه محکمه عدلیه بین المللی در سال 2007م این فاجعه را قتل عام اعلان کرد؛ اما دشمن قسم خورده مسلمانان(روسیه) چندی قبل با استفاده از حق وتو(حق رای مخالف) خواست تا از شناخت بین المللی این قضیه چشم پوشی شود، حتی دشمنان اسلام از کلمات که ممکن است مسلمانان داغدیده سربنیتسا را اندکی تسلی دهد، به طور خسیسانه جلو گیری می کند. بناً این کار نفرت دیرینه آنها را نمایان می کند و اشاره می کند که کفار با هم متحد و در یک مسیر روان هستند. چنانچه الله سبحانه وتعالی می فرماید:

قَدْ بَدَتِ الْبَغْضَاءُ مِنْ أَفْوَاهِهِمْ وَمَا تُخْفِي صُدُورُهُمْ أَكْبَرُ قَدْ بَيَّنَّا لَكُمُ الْآيَاتِ إِنْ كُنْتُمْ تَعْقِلُونَ

[آل عمران:118]

 آنها دوست دارند که شما در رنج و زحمت باشید، به راستی دشمنی از دهان(زبان) شان آشکار شده است و آنچه در سینه هایشان پنهان می دارند بزرگتر است. بی شک ما آیات و نشانه های(دشمنی آنان) را برای شما بیان کردیم، اگر اندیشه کنید.

پس ای مسلمانان سربنیتسا! تنها خلافت بر منهج نبوت می تواند که به صرب ها، روسی ها و غربی ها چنان درس عبرت دهد که هرگز فراموش نکنند. قسمیکه فاتحین و اجداد ما انجام داده بودند، و فضای عدل و انصاف، امنیت و آرامش را در سراسر جهان با ریشه کن سازی بی عدالتی ها تحت سایه خلافت فراهم ساخته بودند.

دفتر مطبوعات مرکزی حزب التحریر

ابراز نظر نمایید

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه