دوشنبه, ۰۳ ذیقعده ۱۴۴۲هـ| ۲۰۲۱/۰۶/۱۴م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

pr header

 

 

تاریخ هجری :11 رمضان 1442
تاریخ میلادی : جمعه، 23 آوریل 2021م

شماره صدور:032/1442

دفتر مطبوعاتی
مرکزی

اعلامیه مطبوعاتی

ادارۀ امنیت ملی هند برای عام مردم در مورد حزب‌التحریر دروغ می‌گوید

(ترجمه)

به تاریخ 2 آوریل 2021، ادارۀ امنیت ملی هند حکم توقیف دو شخصی را به نام‌های احمد عبدالقادر 40 ساله و عرفان نصیر 33 ساله را در شهر بنگلور بعد از دستگیری آن‌ها به تاریخ 8 اکتوبر 2020 برای بار دوم صادر نمود. دلیل دستگیری آن دو شخص را به نحوی ارتباط با فعالیت‌های تروریستی شبکه ISIS، حلقات اسلامی و حزب‌التحریر داده است (منبع: The News Minute).

این اقدام توسط بسیاری از مقامات امنیت مخصوصاً کسانی‌که سوگند بردگی به کشور‌های استعماری یاد کرده اند و از اعتماد مردم سوء استفاده نمودند، نشان می‌دهد که با این وضعیت عادت کرده ایم. کسانی‌که با مفکورۀ فاسد تحمیل‌شده عادت کرده باشند؛ هرگاه بخواهند حزب‌التحریر را بدنام سازند، حتی بدون کوچک‌ترین ثبوت تلاش می‌ورزند تا اتهامات کاذبانه مانند برچسب تروریزم را بالای حزب ببندند. در واقع، این کار آن‌ها جعل و دروغ محض بوده و سپس با بی‌شرمی در رسانه‌ها پخش می‌نمایند و با کودنی و کوتاه فکری، فکر می‌کنند که مردم جامعه کورکورانه بدون کدام پرسش و جستجو به آن‌ها باور می‌نمایند.

در حالی‌که رسانه‌های جهانی و افکار عامه مخصوصاً در غرب به شمول مفکرین، خبرنگاران و سیاست‌مداران اعتراف می‌نمایند که طریقۀ حزب‌التحریر برای اظهار مفکوره‌هایش طریقۀ سالم بحث و مباحثه‌است و برای اظهار مفکوره‌هایش به اعمال مادی و خشونت‌آمیز دست نمی‌زند. به همین دلیل حزب‌التحریر در مراکز و شهر‌های بزرگ جهان آزادانه می‌تواند فعالیت کند. حزب‌التحریر از شرق جهان در استرالیا و در سرتاسر قاره‌ها الی غرب جهان در امریکا آزادانه در محضر عام کنفرانس‌ها، سیمینار‌ها و فعالیت‌هایش را به روش‌سالم و عاری از خشونت راه‌اندازی می‌نماید.

حزب‌التحریر از زمان تأسیس‌اش تا حال با یقین کامل به این نتیجه رسیده است که مفکوره‌های ناب تا وقتی‌که بالای آن تدبر صورت نگیرد، در میدان عمل تطبیق نگردد و اطمینان قلبی حاصل نشود، نمی‌تواند به آسانی فراگیر و نشرو پخش شود. همین شیوۀ مخلصانه سبب می‌شود تا مفکوره‌ها بالای شخص و رفتار یک گروه تأثیر کند و به عالی‌ترین رفتار مبدل شود و این کار با شیوۀ خشونت‌آمیز و تروریستی ناممکن است.

تهمتی‌که ادارۀ امنیت ملی هند بالای حزب می‌بندد را می‌توان با بررسی و مرور تاریخ طولانی حزب در هند و در سرتاسر جهان به بسیار آسانی رد نمود. تاریخ فعالیت حزب‌التحریر در مهم‌ترین مراجع سیاسی، آرشیف‌های علمی و دایرة المعارف‌های فرهنگی؛ برعلاوه، در گزارش‌هایی‌که توسط مفکرین و مراکز تحقیقی و فکری به نشر سپرده شده اند، کاملاً واضح و مشهود است. ضمناً از طریق انترنت در ساحاتی‌که انترنت موجود است نیز قابل دسترس و مشاهده می‌باشد.

با وجودی‌که مقامات هندو از تمامِ این حقایق به طور کامل آگاهند، خواستند با مسدود نمودن ویب‌سایت‌های حزب‌التحریر و پنهان نمودن حقایق، دروغ‌های خویش را پوشش دهند و این همه در کشوری صورت می‌گیرد که مقامات آن ادعا دارند که بزرگ‌ترین دموکراسی به شکل همه‌جانبه در این کشور تطبیق می‌گردد. اما، تمام تلاش و پلان آن‌ها شکست خورده است، زیرا حقایق و فعالیت‌های حزب‌التحریر نه تنها در ویب‌سایت‌ها موجود است، بلکه سراسر انترنت را فرا گرفته است. چون حزب‌التحریر یگانه حزب واقعی جهانی‌ست که از قلب‌ها و جان‌های مردم سرچشمه گرفته است.

در واقع، قضیه ارتباط فعالیت‌های سیاسی و فکری حزب‌التحریر به فعالیت‌های نظامی و امنیتی شبکه ISIS کاملاً ارتباط بی‌اساس و بی‌بنیاد است. چون حزب‌التحریر رفتار، طریقه و مفکورۀ سیاسیِ که شبکه ISIS اتخاذ کرده را نقد کرده است. هر عضو حزب‌التحریر که با موقف‌ها و افکاری‌که تبنی نموده است، مخالفت نماید، نمی‌تواند با حزب باشد و یا طریقه‌اش را ادامه دهد.

بهتر این است که مقامات امنیت ملی هندو جامعه را از خطرات واقعی و اصلیِ که مردم هند را به ستوه آورده مانند: مؤلدین فساد که جامعه را فاسد نموده، محرکین کشتار تودۀ عظیم مردم در سرتاسر هند و جاسوسان کشور‌های غربی که به خاطر منافع کشور‌های استعماری ثروت و سرمایه هند را می‌دزدند، محافظت نمایند. در این صورت‌ آشکار می‌شود که چگونه مقامات امنیت ملی هندو در ادای مسؤلیت خویش در مقابل مردم کوتاهی نموده اند و تلاش کردند تا به منظور ایجاد فاصله میان حزب‌التحریر و جامعه اذعان عامه را با دروغ و افتراء منحرف نمایند. الله سبحانه و‌تعالی فرموده است:

﴿وَقَدْ مَكَرُوا مَكْرَهُمْ وَعِندَ اللَّهِ مَكْرُهُمْ وَإِن كَانَ مَكْرُهُمْ لِتَزُولَ مِنْهُ الْجِبَالُ﴾ ]ابراهیم: 46[

ترجمه: آنها نهایت مکر (و نیرنگ) خود را به کار زدند و همه مکرها (و توطئه‌های شان) نزد الله آشکار است، هر چند مکرشان چنان باشد که کوه‌ها را از جا برکند.

در ارتباط به رسانه‌ها چنین باور داریم که شکار دامِ آن‌ها نمی‌گردند و یا به خود اجازه نمی‌دهند تا وظیفۀ خویش را در مقابل جامعه فراموش کنند و یا حقایق را پنهان و اذعان عامه را با دروغ منحرف نمایند و یا در تحریک مردم هند علیه یک دیگر شرکت کنند. اگر چنین است و رسانه‌ها به رساندن پیام مخلص هستند؛ پس باید محدودیت تحمیلی ویب‌سایت‌های حزب‌التحریر بشکند و حقیقت طریقه، مفکوره و شیوۀ فعالیت حزب در جامعه را به نشر بسپارد.

همچنان این وظیفه رسانه‌هاست تا مردم هند را از جنایاتی‌که مقامات دولتی مرتکب می‌شوند، هشدار دهند که سیاست امریکا را در مبارزه علیه اسلام روی دست گرفته اند. زیرا امریکا کشوری خطرناکی است که چندین ملت‌ها و کشور‌های بیش‌تر را قربانی منافع خود نموده است. این‌که مقامات هندو خود بازوی دولت امریکا شده اند، در واقع نشان دهندۀ خطری است که مردم هند و آینده این کشور را به طرف نابودی سوق می‌دهد. اگر با کوتاه فکری، پالیسی امریکا را ادامه دهند، کشور را دامنگیر بحران خواهند ساخت که امریکا نافع آن خواهد بود.

حزب‌التحریر برای احیأ و تأسیس مخلصانۀ دولت خلافت دعوت می‌کند؛ دولتی‌که تاریخ وسیع و پر افتخار 1342 ساله دارد که در اوایل قرن بیستم در هند موجود بود؛ هنگامی‌که گاندی حرکت آزادی‌خواه هند را رهبری می‌کرد، تصمیم گرفت که موضوع امنیت دولت خلافت یکی از موضوعات بنیادی و اساسی وی باشد. به منظور تقویت و حمایت از مسلمانان و به هدف حفاظت از دولت خلافت قبل از سقوط‌اش در سال 1924، گاندی درک نموده بود که با سقوط دولت خلافت، کشور انگلیس استعمار‌گر بالای مردم هند مسلط خواهد شد.

حزب‌التحریر در سراسر دنیا به شمول هند مبارزه فکری و سیاسی می‌کند و از طریق بحث و مباحثه رابطۀ مخلصانه، عمیق و دراز‌مدت را مستحکم می‌سازد، زیرا دعوت‌اش برای مردم و از میان مردم است. الله سبحانه و‌تعالی فرموده است:

﴿قُلْ هَذِهِ سَبِيلِي أَدْعُو إِلَى اللَّهِ عَلَى بَصِيرَةٍ أَنَا وَمَنِ اتَّبَعَنِي﴾ ]یوسف: 108[

ترجمه: بگو این راه من است من و پیروانم و با بصیرت کامل، همه مردم را به سوی الله دعوت می‌کنیم.

انجینیر صلاح الدین عضاضه

رئیس دفتر مطبوعاتی مرکزی حزب‌التحریر

مترجم: عبدالله صالحی

ابراز نظر نمایید

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه