جمعه, ۱۴ ذیقعده ۱۴۴۲هـ| ۲۰۲۱/۰۶/۲۵م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

pr header

 

 

تاریخ هجری :29 رمضان 1442
تاریخ میلادی : سه شنبه، 11 می 2021م

شماره صدور: 1442 AH / 034

دفتر مطبوعاتی

اعلامیه مطبوعاتی

اعلان نتیجۀ رؤیت هلالِ ماه شوال 1442هـ.ق و مبارک‌باد به مناسبت عید سعید فطر!

الله أكبر الله أكبر الله أكبر، لا إله إلا الله، الله أكبر الله أكبر ولله الحمد!

(ترجمه)

بسم الله الرحمن الرحيم!

ثنا و ستایش پروردگاری را سزاست که رب عالمیان، رب آفتاب و مهتاب، رب ماه‌های(هلال) جدید و اندازه‌گیری زمان و رب عرش عظیم است! هم‌چنین ‏درود و سلام به بر نبی که دولت [خلافت اسلامی]‌ را تأسیس نمود و امت را به نهضت آورد، سید و سرور ما محمد صلى الله عليه وسلم و آل و اصحابش...!

بخاری در صحیح خود از طریق محمد بن زیاد چنین روایت می‌نماید که وی از ابوهریره رضی الله عنه شنیده است که رسول الله صلی‌الله‌علیه‌و‌سلم، یا ابوالقاسم صلی‌الله‌علیه‌و‌سلم چنین فرمود:

«صُومُوا لِرُؤْيَتِهِ، وَأَفْطِرُوا لِرُؤْيَتِهِ، فَإِنْ غُبِيَ عَلَيْكُمْ فَعُدُّوا ثَلَاثِينَ»

ترجمه: با رؤیت ماه(رمضان) روزه بگیرید و با رؤیت ماه(شوال) افطار نمایید؛ اما اگر به دلیل موجودیت ابر رؤیت ماه ظاهر نشد؛ باید سی(30) روز کامل را روزه بگیرید.

پس از جستوجوی فراوان در مورد رؤیت مهتاب جدید ماه شوال در این شب چهارشنبه مبارک، بر اساس التزامات شریعت، رؤیت ماه جدید تثبیت نشد و به همین‌ملحوظ فردا، چهارشنبه روز اختتامیه و آخرین روز ماه مبارک رمضان، ان‌شاءالله خواهد بود. بنابر این، روز پنجشنبه اولین روز ماه شوال و اولین روز عید سعید فطر خواهد بود.

به مناسب عید سعید فطر مبارک، حزب التحریر صمیمانه‌ترین تبریکات و تهنیات‌اش را به تمامی امت مسلمان عرض می‌نماید. هم‌چنین از الله سبحانه وتعالی استدعا می‌نماید که در سال آینده، دولت‌اش، که قبلاً تأسیس شده بود، دوباره برگرداند و الله سبحانه وتعالی دینش را اظهار و حاکمیت بخشد و تا بیرق‌اش انتشار نماید. هم‌چنین، من صمیمانه‌ترین تهنیات و تبریکات را به اسم خودم و من‌حیث رییس دفتر مطبوعاتی مرکزی حزب التحریر و همه‌ی برادران و خواهرانی‌که متحد و در دوایر مختلف(دفتر مطبوعاتی) فعالیت می‌نمایند، به مناسبت این عید به حضور امیر حزب التحریر، دانشمند و فقیه برجسته، شیخ عطاء ابن خلیل ابوالرشته، تقدیم می‌نمایم! از الله سبحانه وتعالی استدعاء می‌نمایم که به امیر حزب التحریر در خصوص پیشبرد رهبری این دعوت، هم‌چنین بر تحقق بشارت رسول الله صلی الله علیه وسلم توسط تأسیس مجدد خلافت راشده ثانی بر منهج نبوت توفیق و یاری نصیب بگرداند.

رمضان امسال عاری از لطف مصائب و بدبختی نبود که تااکنون امت اسلامی را مورد آزار قرار می‌دهد. این رنج و مصائب گاهی از طریق تهاجم و تجاوز مستقیم بر امت اعمال شد؛ طوری‌که در مسجد الأقصى مبارک، یمن، سوریه، بنگله‌دیش، پاکستان، افغانستان، سودان، نیجر، قرقیزستان، روسیه، سومالیا و سایر سرزمین‌ها... رخ داد و یا این مصائب به علت غفلت/جهل و فساد حکمرانان، طوری‌که در عراق، مصر، هند و سایر کشورها رخ داد، [بر امت اعمال شد]. ... و در این ماه خیر، نزدیک به 200 میلیون انسان در سرزمین‌های اسلامی از سوء تغذیه و نیم جمعیت یمن و سوریه از گرسنگی رنج می‌برند و منظره فقر و گرسنگی در سایر سرزمین‌های اسلامی قابل مشاهده است. حتی عبادات نیز از فساد و جهل این حکمرانان در امان نماند. حکام با استفاده نادرست از بیماری همه‌گیر جدید، مسلمانان را از مساجد محروم کرده و تصویر نماز جماعت را تحریف کردند.

ای مسلمانان، ای بهترین امتی‌که برای خیر مردم آفریده شده‌اید!

این چگونه وضعیت سرزمینی است، که دهلیز حمل و نقل کشتی‌ها بین اقیانوس آرام و هند است و ملوانان آن استادان مدیترانه، دریای سرخ و دریای سیاه بودند؟! این چگونه وضعیت سرزمینی است که مسیرهای تجارت جهانی از طریق زمین، دریا و هوا از آن عبور می‌کند و راهروهای آن ستون فقرات حمل و نقل کشتی‌های نظامی است؟! این چگونه وضعیت سرزمینی است که مردم‌اش در زمینی با بزرگ‌ترین ثروت جهان قدم می‌زنند و نیرو انسانی‌شان هرگز از رشد باز نمی‌ماند و در حال افزایش است؟! این چگونه وضعیت سرزمینی است که قادر به محاصره هند، چین و روسیه بوده و قادر به اخراج آمریکا از هژمونی بین‌المللی و قادر به پایان بخشیدن نفوذ اروپا در قاره آفریقاست؟!  

اما پاسخ امر فوق این است: "هنگامی‌که امت خرقه خلافت را از خود برداشت، الله سبحانه وتعالی آن را با خرقه/ردا ذلت و بی‌آبرویی/تحقیر پیچید."  خلیفه عمر بن الخطاب رضی‌الله‌عنه فرمورد:

«نحن قوم أعزنا الله بالإسلام فمهما ابتغينا العزة بغيره أذلنا الله»

ترجمه: همانا، قومی هستیم که الله(سبحانه‌و‌تعالی) ما را با اسلام عزت بخشید، اگر ما عزت را در غیر آنچه الله(سبحانه‌و‌تعالی) به داده بود بجوییم، سپس الله(سبحانه‌و‌تعالی) را ذلیل خواهد کرد.

فلهذا، هیبت اسلام و مسلمانان بدون بازگشت هیبت خلافت میان مردم و سرزمین‌ها، در جهان بر نخواهد گشت.

ای مسلمانان... ای صاحبان رای/فکر و رسانه‌ها!

افکار عامه در میان امت [تنها] برای خلافت است، مگر به شخصی نیاز دارد تا به تفصیل این مشروع/پروژه را تشریح نماید و غرب ازین امر آگاه است. بنابراین، غرب سعی می‌کند از طریق جزئیاتی‌که از اسلام نیست، به شما نفوذ کند تا افکار مسلمانان را در خصوص خلافت مغشوش نماید، به‌طوری‌که [به شما بفهماند] سیادت/حاکمیت منحصر به شریعت الله(سبحانه‌و‌تعالی) نیست و تا  امت قیام نکنند. بناءً وقت آن است که شما به عنوان متفکران از شر شک و تردید در مورد پاسخ‌گو نبودن شریعت برای این عصر خلاص شوید، زیرا این رای/فکر یکی از درب‌های کفر است، والعياذ بالله. ‏شریعت برای تمام مردم عصر کنونی و برای کسانی‌که ازین پس تا فرا رسیدن روز قیامت به‌دنیا خواهند آمد، نازل و وضع شده است. ‏در مورد چگونگی این امر، حزب التحریر از قرآن، سنت، اجماع اصحاب و میراث راسخ(اثبات شده‌ی) اسلامی دلیل جمع‌آوری کرده است. آنچه شما را قادر می‌سازد اینست تا توانایی اسلام را برای قدرت گرفتن و رهبری جهان مدرن درک کنید. ‏این امر در کتاب‌های حزب از حکومت‌داری گرفته تا اقتصاد، اجتماع، فرهنگ/ثقافت، قضاء، فکر، سیاست و سایر کتاب‌هایش مربوط به آنچه امت نیاز دارد تا دولت‌شان را تأسیس نماید، به تفصیل بیان شده است. این ثقافتی است که در آن برتری شریعت حاصل می‌شود، زیرا سیادت تنها از آن اسلام است و هیچ مفکوره و قوانین کفر با آن قابل خلط نیست.

ای مسلمانان... ای صاحبات قدرت و محافظت!

آیا خون در رگ‌های‌تان به جوش نمی‌آید؛ هنگامی‌که شما حکمرانان بی‌شرم را می‌بینید که مانند شتر مرغان همراه بادار‌های‌شان در کنفرانس‌های غربی قدم می‌زنند؛ ولی مانند فرعون‌ها در عقب مردم در سرزمین‌های اسلامی قدم می‌زنند؟! آیا بدعت فرانسه در برابر پیامبر اکرم صلی الله علیه وسلم و گستاخی آمریکا نسبت به دین‌تان، شما را تحریک نکرد، به‌قدری هم شجاعت ابوبکر الصدیق شما را تحریک و برنینگیخت؟! آیا قلوب‌تان از شهادت قربانیان تجاوز جنسی زنان پاک و حرائر سرزمین شام که ندای وا معتصماه می‌زنند، درد نمی‌گیرد؟! برحذر، از حذر مکر الله سبحانه‌و‌تعالی، زیرا الله سبحانه‌و‌تعالی شما را توسط وهن(حب/دوستی دنیا) مورد فتنه(آزمایش) قرار داده است. فلهذا، با نصرت بخشیدن مشروع/پروژه حزب التحریر به قدم برداشتن عجله کنید تا خلافت راشده ثانی بر منهج نبوت را قبل آن‌که عمر شما را غافل کند و در نهایت الله سبحانه‌و‌تعالی شما را با کسانی‌که بهتر از شما هستند جایگزین کند، تأسیس نمایید. الله می‌فرماید:

﴿...وَإِن تَتَوَلَّوْا يَسْتَبْدِلْ قَوْماً غَيْرَكُمْ ثُمَّ لا يَكُونُوا أَمْثَالَكُمْ﴾ [محمد: 38]

ترجمه: اگر شما (از فرمان الله سرپیچی کنید و) روی برتابید، مردمان دیگری را جایگزین شما می‌گرداند (و این مأموریّت را به گروه دیگری می‌سپارد) که هرگز همسان شما نخواهند بود.

الله أكبر الله أكبر الله أكبر لا إله إلا الله، الله أكبر الله أكبر ولله الحمد

عیدتان مبارک

والسلام علیکم ورحمة الله وبرکاته!

فلهذا، شب چهارشنبه، ختم ماه مبارک رمضان سال هجری 1442هـ.ق مصادف با 12 می 2021م است.

انجینر/مهندس صلاح الدین عضاضه

رییس دفتر مطبوعاتی مرکزی حزب التحریر

مترجم: داکتر زکریا

ابراز نظر نمایید

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه