جمعه, ۱۳ مُحرم ۱۴۴۶هـ| ۲۰۲۴/۰۷/۱۹م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

pr header

 

 

تاریخ هجری :2 ذولحجه 1445
تاریخ میلادی : شنبه، 08 جون 2024م

شماره صدور:شماره صدور: ب/ص- 1445/15

دفتر مطبوعاتی
سرزمین مبارک فلسطین

اعلامیه مطبوعاتی

خون مسلمانان نزد حکام شان بی‌ارزش بوده... و دشمن ناکس و خبیث مسلمانان به طرز وحشیانه‌ و بی‌حساب خون‌های‌شان را ریخته است!

(ترجمه)

در نتیجۀ عملیات جنایت‌کارانه و کشتاری‌که رژیم یهود روز شنبه 8 جون 2024م در اردوگاه النصیرات در غزه انجام داد، صدها تن شهید و زخمی شدند. در این عملیات نیروها و تجهیزات فراوانی به کار برده شد و با پوشش وسیعی از جنایات و خون‌ریزی‌ها به آزادسازی چهار تن از گروگان‌ها پرداخته شد.

این عملیات جنایت‌کارانه با مشارکت مستقیم امریکا انجام شد؛ کسی‌که از رژیم جنایت‌کار یهود و جنایاتش حمایت و مراقبت کرده و در عین زمان، مذاکرات "آتش‌بس موقت" را تحت نظر دارد. این عملیات اشاره به این دارد که خون مردم غزه و اطفال‌شان بیرون از دایرۀ محاسبات، پلان‌ها و نقشه‌های شان بوده و نزدشان هیچ اعتباری ندارد.

آزادسازی چهار تن از گروگان‌ها بعد از گذشت هشت‌ماه، هرگز معنویات و روحیۀ متلاشی شدۀ دشمن را ترمیم نکرده و شکوه به خاک‌آلوده شده‌اش را باز نگشتانده و هرگز برای این رژیم پیروزی خیالی و غیرممکنی را که رؤسای جنایت‌کارش در پی آن هستند، فراهم نخواهد کرد. این رژیم با جنایاتش در حق مردم ملکی و اطفال‌شان و با شدت خون‌ریزی‌هایش می‌خواهد بر شکستش سرپوش زده، ضعف و عورتش را که به دستان مجاهدین قهرمان نمایان گشته، بپوشاند.

یقیناً خون هر نفس بی‌گناهی‌که در کشتار این روز و سایر روزها ریخته‌شده قبل از همه، به عهدۀ حکام جنایت‌کار مسلمانان است؛ همان کسانی‌که مردم فلسطین، فرزندان، خون‌ها و آزادی شان را به امریکا و رژیم یهود تسلیم کردند تا آنان را هرگونه که بخواهند به قتل برسانند. امریکا و دست‌اندرکارانش دشمنی بیش نبوده و ما از کینه‌توزی و جنایات‌شان باخبریم. باید دانست که گرگ در دشمنی‌اش ملامت نیست! چگونه مردم فلسطین را نکشند و حال آن‌که، حکام جنایت‌کار تلاش دارند تا امنیت رژیم یهود را تأمین و با عادی‌‌سازی روابط در عوض خون‌بهاخواهی به وی احسان کرده و با آن‌ها دسیسه‌سازی کنند.

چیزی‌که قلب را خنجر می‌زند، اینست که عنوان بحث و گفتگوها "آزادسازی چهار تن از گروگان‌" است؛ نه کشتاری‌که در نتیجۀ آن صدها تن شهید و زخمی شدند. هم‌چنان چیزی دیگری که قلب را می‌کفاند اینست که دشمن ما برای آزادسازی گروگان‌ها و اسیرانش تمام داشته‌ها و تجهیزاتش را اعم از نیرو و سلاح فراهم می‌سازد؛ این درحالی‌ست که خون مردم غزۀ مبارک ما بسان آب جاری گشته و به خاطر آن حتی یک مردمی هم فیر نمی‌شود و حکام مسلمانان در برابرش هیچ واکنشی انجام ندادند؛ مگر این‌که به آن پشت کردند؛ حتی پا فراتر گذاشته به هشدارهای دروغین ظاهری خود ادامه داده و در خفا به دسیسه‌سازی و خیانت می‌پردازند.

سبب این همه خواری و ذلت، بی‌توجهی و عدم سخت‌گیری مسلمانان بر حکام جنایت‌کارشان می‌باشد! چیزی‌که سبب بغض و دل‌گرفتگی می‌شود اینست که کفار جنایت‌کار با وجود اختلاف‌شان دست به دست هم داده و یکدیگر را پشتیبانی کرده و رژیم یهود را در عملکرد باطلش یاری می‌کنند؛ درحالی‌که مردم فلسطین از سوی کسانی از اهل قدرت و سلاح که الله سبحانه وتعالی نصرت دادن را بالای شان واجب گشتانده است، رها می‌شوند!

هم‌چنان خون بی‌گناهان به عهدۀ هرکسی از اهل قدرت است که توان تغییر را دارند و این‌ها شامل نیروهای مسلح و ارتش‌ها بوده که برای برکناری حکام خیانت‌پیشه و نصرت برادران و خون‌بهاخواهی شان اهمیت نداده و کاری نمی‌کنند! این همه جنایاتی‌که در اردوگاه النصیرات با همۀ گستردگی‌اش انجام می‌پذیرد، در ذات خود چیز جدیدی نیست؛ بل چیزی است که از مدت هشت ماه بدینسو جریان دارد. هم‌چنان پشت‌کردن حکام و بی‌ارزش دانستن خون و جان مسلمانان نیز چیز جدیدی نیست؛ بلکه از ده‌ها سال بدینسو این بدبختی وجود دارد و تا زمانی‌که این حکام از تاج و تخت‌شان سرنگون نشوند؛ خون‌ریزی هم‌چنان ادامه یافته و خیانت و پشت‌کردن به مسلمانان و قضایای شان باقی خواهد ماند.

﴿يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا مَا لَكُمْ إِذَا قِيلَ لَكُمُ ‌انْفِرُوا فِي سَبِيلِ اللهِ اثَّاقَلْتُمْ إِلَى الْأَرْضِ أَرَضِيتُمْ بِالْحَيَاةِ الدُّنْيَا مِنَ الْآخِرَةِ فَمَا مَتَاعُ الْحَيَاةِ الدُّنْيَا فِي الْآخِرَةِ إِلَّا قَلِيلٌ﴾ [توبه: 38]

ترجمه: ‏‏ای مؤمنان! چرا هنگامی‌كه به شما گفته می‌شود: (برای جهاد) در راه الله حركت كنيد، سستی می‌كنيد و دل به دنيا می‌دهيد؟ آيا به زندگی اين جهان به جای زندگی آن جهان خوشنوديد؟ (و فانی را بر باقی ترجيح می‌دهيد ؟ آيا سزد كه چنين كنيد؟) تمتّع و كالای اين جهان در برابر تمتّع و كالای آن جهان، چيز كمي بيش نيست.

دفتر مطبوعاتی حزب‌التحریر_سرمین مبارک فلسطین

2ذی‌الحجه 1445ه.ق.

8جون 2924م.

مترجم: محمد مزمل

ابراز نظر نمایید

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه