دوشنبه, ۰۹ ربیع الاول ۱۴۴۲هـ| ۲۰۲۰/۱۰/۲۶م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

pr header

 

 

تاریخ هجری :15 صفر 1437
تاریخ میلادی : جمعه، 27 نوامبر 2015م

شماره صدور: 1437/002

دفتر مطبوعاتی
ولايه سوریه

اعلامیه مطبوعاتی

غرب برای ریشه کن کردن انقلاب مقدس شام نقشه می کشد؛ اما حکام سرزمین های اسلامی عجله بر تطبیق آن دارند!

(ترجمه)

قاطعیت وعزم نیرومند انقلابیون شام به جهان وبه خصوص به حکام مزدور سرزمین های اسلامی ثابت ساخت که آنها غرب کافر ودر رأس امریکا را به زانو در آورده اند. چنانچه پس از ناکمی چندین روش غرب برای مهار کردن انقلاب شام که از سوی مسلمانان سرزمین شام با قاطعیت تمام رد گردید؛ هم چنان دیده می شود که چطور حکام مزدور در این اواخر پس از نشست «ویانا» همرا با باداران غربی خود تصامیم وتغییر ستراتیژی جهت مهار و ریشه کن کردن انقلاب شام دادند که می توان از روش آتش بس استیفن دی مستورا نماینده خاص سازمان ملل در امور سوریه، یاد کرد. پس از آنکه غرب در متوقف کردن جنگ ناکام ماند، هنوز هم تلاش برای ریشه کن کردن انقلاب شام دارد. از یک سو با استفاده از گروه های که چراغ سبز نشان دادند وآنها را گروه های میانه رو خطاب کردند، چنان وانمود می شود که گویا جز زمینه مشارکت با نظام خون خوار بشار راه حل دیگری وجود ندارد. از سوی دیگر آن عده گروه های که علیه نظام قاتل بشار ثابت قدم بوده وهیچ نوع معامله جز تأسیس خلافت نمی کنند، آنها را به نام تروریست خطاب نموده ومورد حملات خود قرار می دهند.

اظهارات بانکی مون سر منشی عمومی سازمان ملل به روز یکشنبه 15 نومبر سال جاری، در مورد مذاکرات ونشست «ویانا» که به روز شنبه 14 نومبر، برای بحران وضعیت سوریه برگذار شده بود، توسط سخنگوی بانکی مون در نیویارک این گونه بیان گردید اشتراک کننده گان کنفرانس «ویانا» به یک تفاهم که شامل موضوعات کلیدی است، رسیده اند؛ آنها تا زمانی حمایت خود را از برقراری صلح در سوریه می کنند که دولت سوریه وگروه های مخالفین اولین گام خود را در پروسه صلح بر اساس نشست «ویانا» تحت نظارت سازمان ملل پش گذارند .

برعلاوه، حکام جابر ومزدور سرزمین های اسلامی تلاش براین دارند تا برنامه که از طرف دشمنان اسلام در مذاکرات ونشست های دروغین که تنها برای منافع وحاکمیت ایشان در سرزمین های اسلامی طرح گردیده است، بخش عملی آن را به پیش ببرند. چنانچه سخنان نبیل عربی منشی عمومی اتحایه عرب به تاریخ 16 نومبر سال جاری واضح ساخت که عربستان سعودی می خواهد میزبان نمانیده گان مخالفین میانه رو در یک ماه آینده باشد. این عمل کرد سعودی تنها برای دریافت لست نماینده گان که با دولت ظالم بشار اسد در ماه جنوری به میز مذاکره می نشینند، است. در حقیقت برای همه واضح است که هدف از مذاکرات ونشست ها تنها برای ریشه کن کردن انقلاب شام وبدست آوردن اهداف سیاسی غرب به خصوص امریکا می باشد.

روزنامه «القدس العربیه» گزارشی را از یک منبع مخالفین سوریه به نشر سپرد:  اینکه تلاش های عربستان سعودی موازی با ترکیه وقطر است وهدف آنها گردآوری گروه ها وسازمان های سیاسی ونظامی در یک کنفرانس ملی می باشد تا باشد یک ائتلاف سیاسی زیر چتر ورهبری واحد را دربیآبد.  بنابراین، میزبانی وملاقات‏ های تمام حکام آل سعود همرا با رهبران ترکیه وقطر با سران مخالفین میانه ‏رو که به راه انداخته می شود، چیزی نیست جز تلاش برای گمراه کردن انقلاب شام وجهت آوردن زیر یک چتر واحد تحت رهبری سیاسی غرب و واداشتن آنان به اینکه هیچ راه حلی جز راه حل سیاسی وجود ندارد. هم ‏چنین تلاش این حکام برای نشستن در میز مذاکره با نظام جنایتکار بشار ومعامله با آن بر سر خون شهداء وقربانی ‏های مردم مسلمان تنها به منظور منافع ورضامندی باداران شان می باشد وبس.

هم چنان وظیفه ای را که رژیم اردن برای ریشه کن کردن انقلاب شام به پیش می برد اینست که یک لست از گروه انقلابیون که به رژیم جنایتکار اسد ودول خونخوار غرب چراغ سبز نشان نمی دهد، لست آنها را به ائتلاف کشورهای غربی به خصوص امریکا وروسیه علیه انقلاب شام پیش کش نماید تا باشد با حملات خود آنها را مورد هدف قرار دهد. چنانچه سرگی لاوروف وزیر خارجه روسیه در رابطه گفت:  به تفاهم رسیده شده است، لست آن گروه هائی که به پروسه آتش بس وگفتگو پاسخ رد گفته اند در لست تروریست ها شامل شوند. هم چنان میخائل بوگدانوف معاون وزیر خارجه روسیه بیان داشت:  اردن در دو یا سه هفته میزبان یک نشست که موضوع آن بحث در مورد دسته بندی گروه ترویستی است، می باشد.

ای اهل شام وانقلابیون اسلام! امروز غرب در نبود خلیفه که بر اساس احکام الله سبحانه وتعالی حکومت می کند، حکام روبیضه های سرزمین های اسلامی را وسیله برای پیش برد نقشه های شوم شان قرار داده است. هم چنین این حکام همواره منحیث وسیله قرار گرفته سعی وتلاش های امت را برای از بین بردن نظام های فاسد استعماری غرب مانع شده اند. افزون براین حکام در خط اول برای محافظت وتطبیق نظام دموکراسی که نشأت آن از ظلم کلیسا وقیصران ونیز اساس آن جدائی دین از زندگی است که هیچ ربط با اسلام ندارد، قرار دارد.

پس ای اهل شام! قاطعیت وعزم نیرومند تان وتصمیم راسخ تان به تمام تلاش ‏های غرب برای فراهم آوری زمینه گفتگو با قاتل مسلمانان صورت می ‏گیرد با جدیت پشت پا زده وخون شهدای ما در معرض فروش نگیرید. بناً برای رسانیدن ندای حق در مقابل هیچ ستمگر وظالمی دچار تردید نشوید. هم ‏چنین واجب است تا مشکلات خویش را خود مان حل وفصل کنیم وراهش این است که همه با هم یکجا شده وبه ریسمان استوار ومستحکم الله سبحانه وتعالی چنگ بزنیم وتنها به الله متعال اعتماد کرده وتنها از او سبحانه وتعالی طلب نصرت ویاری نمائیم، زیرا تنها اوست که نصرت دهنده ویاری رسان است. به الله سبحان وتعالی قسم! این فاجعه ومصیبت بزرگ جز صبر واستقامت راسخ برای تأسیس خلافت راشده ثانی طبق روش پیامبر صلی الله علیه وسلم دیگر هیچ راه نیست. چنانچه الله سبحانه وتعالی می فرماید:

قُلْ هَذِهِ سَبِيلِي أَدْعُو إِلَى اللَّهِ عَلَى بَصِيرَةٍ أَنَا وَمَنِ اتَّبَعَنِي وَسُبْحَانَ اللَّهِ وَمَا أَنَا مِنَ الْمُشْرِكِينَ

] یوسف: [108

بگو: اين راه من است كه من(مردمان را) با آگاهی وبينش به سوی الله می خوانم وپيروان من هم(چنين می ‌باشند)، والله را منزّه(از شریک ونقص وديگر ناشايست) می ‌دانم ومن از زمره مشركان نمی باشم(وكسی وچيزی را شريك الله نمی‌انگارم).‏

به الله سبحانه وتعالی قسم است هیچ راهی نیست، جز به ریسمان استوار ومستحکم الله سبحانه وتعالی وبه سنت رسول الله صلی الله علیه وسلم چنگ بزنیم. چنانچه رسول الله صلی الله علیه وسلم فرموده است.

قد تركتكم على البيضاء ليلها كنهارها لا يزيغ عنها بعدي إلا هالك

من شما را به راه روشنی ترك كرده وجا گذاشته ام كه شبش همانند روز روشن است وكسيكه بعد از من از راه روش وسنتم دور شود، هلاك خواهد شد.

قاطعیت وعزم نیرومند تان، ندای عالی تان، شهامت کامل وتصمیم راسخ در برابر همچو فاجعه بزرگ ان شاءالله مژده وبشارت بر شما است ای اهل شام، وان شاءالله به توفیق الله سبحانه وتعالی پیروزی نزدیک است وکلید پیروزی در نزد الله سبحانه وتعالی است.

وَلَا تَهِنُوا وَلَا تَحْزَنُوا وَأَنْتُمُ الْأَعْلَوْنَ إِنْ كُنْتُمْ مُؤْمِنِينَ

] آل عمران: [139

وسست وزبون نشويد و(برای كشتگانتان) غمگين وافسرده نگرديد وشما(با تائیدات الله وقوه ايمان راستين ونيروی حقی كه از آن دفاع می كنيد) برتر(از ديگران) هستيد(وپيروزی وبهروزی از آن شماست) اگر كه به راستی مؤمن باشيد(و بر ايمان دوام داشته باشيد.

هم چنان الله سبحانه وتعالی می فرماید:

وَأَنَّ هَذَا صِرَاطِي مُسْتَقِيمًا فَاتَّبِعُوهُ وَلَا تَتَّبِعُوا السُّبُلَ فَتَفَرَّقَ بِكُمْ عَنْ سَبِيلِهِ ذَلِكُمْ وَصَّاكُمْ بِهِ لَعَلَّكُمْ تَتَّقُونَ

] انعام: [153

اين راه(كه من آن را برايتان ترسيم وبيان كردم) راه مستقيم من است(ومنتهی به سعادت هر دو جهان می ‌گردد. پس) از آن پيروی كنيد واز راه های(باطلی كه شما را از آن نهی كرده‌ام) پيروی نكنيد كه شما را از راه الله(منحرف و) پراكنده می ‌سازد. اينها چيزهائی است كه الله شما را بدان توصيه می ‌كند تا پرهيزگار شويد.

احمد عبدالوهاب

رئیس دفتر مطبوعاتی حزب التحریر-ولایه سوریه

ابراز نظر نمایید

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه