دوشنبه, ۲۴ ربیع الثانی ۱۴۴۳هـ| ۲۰۲۱/۱۱/۲۹م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

pr header

 

 

تاریخ هجری :14 ربیع الاول 1443
تاریخ میلادی : پنج شنبه، 21 اکتبر 2021م

شماره صدور:1443 / 02

دفتر مطبوعاتی
ولايه سوریه

اعلامیه مطبوعاتی

کمیتۀ قانون اساسی، ابزار غرب برای تعیین سرنوشت و زندگی آینده مردم شام است

ششمین دور مذاکرات کمیتۀ تدوین قانون اساسی با اشتراک نمایندگان رژیم ظالم بشارالاسد و به اصطلاح مخالفان رژیم به تاریخ 18 اکتوبر سال 2021 میلادی بعد از شکست پنج دور برگذار شد.

ای مسلمانان در سرزمین مبارک شام!

هیچ تردیدی وجود ندارد که این کمیته وابسته به حمایت جامعه بین‌المللی بوده و به آن ارتباط دارد، بناءً هر ماده قانون اساسی نخست به تائید غرب کافر محول خواهد شد. توافق آرا، همه‌پرسی و هر موضوع دیگر جز پاشیدن خاک به چشمان مردم و مسخره کردن آن‌ها چیزی بیش نیست.

-          بدون شک هر قانون اساسی وضع شده توسط غرب کافر برای تداوم اشغال می‌باشد، زیرا به اساس جهان‌بینی غرب که همانا جدایی اسلام از زندگی و جامعه می‌باشد، استوار بوده، به معنی سکولار ساختن دولت می‌باشد و غرب کافر همواره در کنفرانس‌های مربوط به موضوع سوریه به آن پافشاری نموده است. هیچ تردیدی وجود ندارد که تمام ماده‌های قانون اساسی به اساس همین جهان‌بینی سازمان‌دهی خواهد شد تا منافع خویش را در بربادی منافع مردم شام تأمین نمایند؛ زیرا غرب کافر همواره در تلاش است تا سرزمین‌های اسلامی را تحت استعمار خود داشته و مزدوزان خویش را بر مردم حاکم نمایند تا از منافع آن‌ها حراست نماید. در نتیجه مشکلات و بدبختی جز لاینفک چنین قوانین اساسی ساخته شده بشر می‌باشد، چنانچه الله سبحانه و تعالی می‌فرماید:

﴿وَمَنْ أَعْرَضَ عَنْ ذِكْرِي فَإِنَّ لَهُ مَعِيشَةً ضَنْكاً وَنَحْشُرُهُ يَوْمَ الْقِيَامَةِ أَعْمَى﴾ [طه:124]

ترجمه: و هرکه از یاد من روی بگرداند (و از احکام کتاب‌های آسمانی دوری گزیند)، زندگی تنگ (و سخت و گرفته ای) خواهد داشت؛ (چون نه به قسمت و نصیب خدادادی قانع خواهد شد، و نه تسلیم قضا و قدر الهی خواهد گشت) و روز رستاخیز او را نابینا (به عرصه قیامت گسیل و با دیگران در آن‌جا) گرد می‌آوریم.

بدون شک قانون‌گذاری توسط بشر بدون الله سبحانه‌وتعالی نه‌تنها انحراف بزرگ از شریعت الله سبحانه‌وتعالی به حساب می‌آید، بلکه رقابت با الله سبحانه‌وتعالی در امر تشریع می‌باشد.

ای مسلمانان در سرزمین مبارک شام و عقر الاسلام!

الله سبحانه و تعالی حکم کردن به اساس شریعت خویش را بر مسلمانان امر نموده چنان‌چه می‌فرماید:

﴿وَأَنِ احْكُمْ بَيْنَهُمْ بِمَا أَنْزَلَ اللَّهُ وَلَا تَتَّبِعْ أَهْوَاءَهُمْ وَاحْذَرْهُمْ أَنْ يَفْتِنُوكَ عَنْ بَعْضِ مَا أَنْزَلَ اللَّهُ إِلَيْكَ فَإِنْ تَوَلَّوْا فَاعْلَمْ أَنَّمَا يُرِيدُ اللَّهُ أَنْ يُصِيبَهُمْ بِبَعْضِ ذُنُوبِهِمْ وَإِنَّ كَثِيراً مِنَ النَّاسِ لَفَاسِقُونَ[مائده:49]

ترجمه: و (به تو ای پیامبر فرمان می‌دهیم به این که) درمیان آنان طبق چیزی حکم کن که الله برتو نازل کرده است، و از امیال و آرزوهای ایشان پیروی مکن، و از آنان برحذر باش که (با کذب و حق پوشی و خیانت و غرض‌ورزی) تو را از برخی چیزهایی که الله بر تو نازل کرده است، دور و منحرف نکنند (و احکام را پایمال هوی و هوس باطل خود نسازند). پس اگر(از حکم الله روی گردان شدند و به قانون وی) پشت کردند، بدان که الله می‌خواهد به سبب پاره ای از گناهان ایشان را دچار بلا و مصیبت سازد (و به عذاب اخروی گرفتار کند). بی‌گمان بسیاری از مردم (از احکام شریعت) سرپیچی و تمرد می‌کنند( و از حدود قوانین الهی تخطی می‌نمایند).

الله سبحانه و تعالی سعادت و زندگی مرفه را برای مسلمانان‌ که متعهد به احکام و هدایات او باشد آماده نموده است، چنان‌چه می‌فرماید:

﴿فَإِمَّا يَأْتِيَنَّكُمْ مِنِّي هُدًى فَمَنِ اتَّبَعَ هُدَايَ فَلَا يَضِلُّ وَلَا يَشْقَى[طه:123]

ترجمه: هرگاه هدایت و رهنمود من برای شما آمد، هر که از هدایت و رهنمودم پیروی کند، گمراه و بدبخت نخواهد شد.

چنانکه شما علیه خائن شام انقلاب به پا کردید، باید قربانی‌های بزرگ خویش را با اقامه فرایض الله سبحانه‌وتعالی تاج‌گذاری کنید، حتی با تاج واجبات که همانا تأسیس خلافت اسلامی به منهج نبوت می‌باشد، به الله سبحانه‌وتعالی سوگند این سعادت دارین بوده و بدون شک عزت مسلمانان هست و اظهار دین الله سبحانه‌وتعالی و رضایت خالق جهانیان.

این امر عملاً با قبول کردن برنامه سیاسی که از عقیده اسلامی سرچشمه گرفته باشد، امکان پذیر است تا رهبری سیاسی هوشیار و مخلص را حاکم نماید که از مردم شام حفاظت نماید. ما باید مسلمانان را بشکل عام و مردم شام را به شکل خاص تذکر دهیم که ما در حزب التحریر، قانون اساسی را که تمام ماده های آن از قران، سنت اجماع اصحاب و قیاس شرعی استنباط شده به همه مسلمانان پیشنهاد می‌نماییم که نشان‌دهنده ساختار دولتی می‌باشد که شریعت اسلامی برای ما واضح ساخته است و هم‌چنان ارکان و صلاحیت‌های آن‌ها را واضح می‌سازد. فلهذا آن‌چه ما به دنبال آن هستیم، فقط یک شعار و یا یک مطالبه عمومی باقی نماند؛ بلکه هدفی خاصی باشد که با بصیرت مستقیم و مشروع به دنبال آن باشیم.

ما شب و روز برای امت خود، برای گهواره خود و تمام کسانی‌که ما را حمایت می‌کند، تلاش می‌کنیم تا این قانون اساسی توسط خلافت راشده ثانی به منهج نبوت به اجرا گذاشته شود، چنان‌چه رسول صلی الله علیه وسلم بشارت داده است:

«ثُمَّ تَكُونُ خِلَافَةً عَلَى مِنْهَاجِ النُّبُوَّةِ ثُمَّ سَكَتَ» (مسند احمد)

ترجمه: و بعدا خلافت بر منهج نبوت قایم خواهد شد و سکوت کرد.

احمد عبدالوهاب

رئیس دفتر مطبوعاتی حزب التحریر - ولایه سوریه

مترجم:خالد "سیف الله"

ابراز نظر نمایید

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه