یکشنبه, ۱۵ رجب ۱۴۴۴هـ| ۲۰۲۳/۰۲/۰۵م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

pr header

 

 

تاریخ هجری :6 جمادی الثانی 1444
تاریخ میلادی : جمعه، 30 دسامبر 2022م

شماره صدور: 1444/ 09

دفتر مطبوعاتی
ولايه سوریه

اعلامیه مطبوعاتی

بنیان‌گذاران و طراحان تروریزم برای مبارزه با پدیده‌ای‌که آن را تروریزم نامیده‌اند و خنثی نمودن انقلاب شام باهم ملاقات نمودند!

مسکو و انقره اعلام کردند که وزرای دفاع و سران سرویس‌های اطلاعاتی روسیه، ترکیه و سوریه روز چهارشنبه مورخ 28 دسامبر 2022م در مسکو گفتگو نمودند. آژانس اطلاعات روسیه به نقل از وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که «آن‌ها در مورد راه‌‌حل‌های بحران سوریه، مشکل پناهجویان و تلاش‌های مشترک برای مبارزه با گروه‌های افراطی در سوریه گفتگو کردند.»

ای مسلمانان سرزمین مبارک شام! ملاقات رژیم ترکیه با رژیم ظالم شام یک گام پیشرفته جهت خنثی کردن انقلاب شام است و ممکن این انقلابِ یتیم‌شده شاهد قسمت‌های نهایی خود باشد. ملاقاتی‌که میان وزرای دفاع سوریه، ترکیه و روسیه برگزار شد و به طوری همزمان گِرد هم جمع شدند، قابل مکث است.

تمامی رهبران سیستم جناحی نظامی مرتبط به نام‌های مختلف آن، که تصامیم خود را در گرو رژیم ترکیه قرار داده‌اند و آنان را مبنای رهبری سیاسی خود می‌دانند، بسیار دیر خواهند فهمید که تنها به مثابه ابزار موقتی اند و نقش موقتی آن‌ها بعد از پایان دوره‌ی غلامی از بین خواهد رفت. این بدان معناست که تمام اجزا مورد هدف قرار می‌گیرند؛ چون حیثیت ابزار را دارند که مورد معامله (داد وستد) قرار گرفته و وجود و یا عدم وجودشان به تصمیم حامیان آن‌ها ارتباط دارد. سخنان چاووش اوغلو، وزیر خارجه ترکیه، زمانی‌که وی آمادگی رژیم خود را برای واگذاری کنترل مناطقی‌که نیروهای ترکیه در آن حضور دارند، به ظالم شام اعلام کرد، نیز این موضوع را مورد تأیید قرار داد.

ای مسلمانان شام؛ منزل‌گه اسلام! نقش رژیم ترکیه و رهبری سیاسی آن در میان رهبران سیستم جناحی‌که به آن اعتماد داشتند، آشکار گردید و آن این‌که انقلاب شام را به سوی نابودی سوق می‌دهند. مردم انقلاب شام با اجزای گوناگون آن مستلزم تسریع روند نجات انقلاب یتیم‌شده‌ای خود اند و این تنها با رد رهبری سیاسی جاری، که رژیم ترکیه آن را ساخته و اتخاذ رهبری سیاسی جدیدی‌که انقلاب شام را به جهت نایل شدن به اهداف آن و پایبندی به ثوابت آن می‌کشاند، ممکن خواهد بود. همه علیه انقلاب ما مبارزه می‌کنند و خواهان خنثی کردن آن بوده و در پی تلف‌سازی قربانی‌های بزرگ مردم ما می‌باشند!

ای مردم صادق‌! این بالای شما فرض است که تلاش‌ و انرژی خود را در برابر غرب کافر، که برای شما دسیسه می‌چیند، یکجا کنید! بالخصوص با سقوط دادن رژیم ظالم شام، که در حال حاضر با بحران‌ها مواجه‌ است! رژیم روسیه که در باتلاق جنگ اوکراین غرق شده و رژیم ایران که در مشکلات داخلی خود مشغول است! اگر باهم حرکت نکنید و به پیش نروید، همه باهم قیمت آن را خواهید پرداخت! بناءً متحد شوید و گروه‌ها و شوراهای انقلابی تشکیل دهید و هر آن مسیری را تعقیب نمائید که باعث وحدت شما می‌شود و تلاش‌های شما را در عقب یک رهبری سیاسی آگاه و مخلص از برادران‌ و مردم‌تان منسجم کنید که دارای برنامه است! چون حرکت‌های فردی موثر نیست و هرگاه ما بدون هدایت و فاقد یک برنامه واضح به پیش رویم، در نتیجه تلاش‌ها و قربانی‌های مان به نفع پروژه‌ها/برنامه‌های دیگران خواهد انجامید! بیایید تصمیم خود را تجدید کنیم و با بینش و پیروی از هدایت و دین برادران مظلوم خود را حمایت کنیم! بیایید اولین هدف ما کار برای از میان برداشتن رژیم جنایتکار و تأسیس دولت اسلامی (خلافت راشده‌ی ثانی) بر منهج نبوت بالای مخروبه‌‌های آن باشد! پس برای نایل شدن به هم‌چو افتخار و عزت با حاملین این کاروان یکجا شوید! چنان‌چه الله سبحانه‌وتعالی می‌فرماید:

‌﴿وَتَعَاوَنُوا عَلَى الْبِرِّ وَالتَّقْوَى وَلَا تَعَاوَنُوا عَلَى الْإِثْمِ وَالْعُدْوَانِ وَاتَّقُوا اللَّهَ إِنَّ اللَّهَ شَدِيدُ الْعِقَابِ﴾ [مائده: ۲]

ترجمه: و (همواره) در راه نیکی و تقوا باهم تعاون کنید! و (هرگز) در راه گناه و تعدّی همکاری ننمایید! و از (مخالفت فرمان) الله بپرهیزید که مجازات الله شدید است!

احمد عبدالوهاب

رئیس دفتر مطبوعاتی حزب التحریر-ولایه سوریه

مترجم: ابوبکر کابلی

 

ابراز نظر نمایید

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه