سه شنبه, ۲۵ ربیع الثانی ۱۴۴۳هـ| ۲۰۲۱/۱۱/۳۰م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

pr header

 

 

تاریخ هجری :15 ربیع الاول 1443
تاریخ میلادی : جمعه، 22 اکتبر 2021م

شماره صدور:06 / 1443

دفتر مطبوعاتی
ازبکستان

اعلامیه مطبوعاتی

حکم اشتراک در انتخابات ریاست‌جمهوری

مشارکت در انتخابات ریاست‌جمهوری 24 اکتوبر بر مسلمانان حرام است. گواه این امر این است که  یگانه نظام مورد تأیید شریعت اسلامی، همانا نظام خلافت اسلامی‌ست. ‏نظام جمهوریت که بر مبنای نظام دیموکراتیک استوار می‌باشد، خلاف نظامِ حکومت‌داری در اسلام است. ‏شخصی‌که در رأس دولت اسلامی قرار می‌گیرد، باید این هفت ویژگی را در خود داشته باشد: مسلمان باشد، مرد باشد، بالغ باشد، سالم/عاقل باشد، آزاد و عادل باشد، و این‌که توانایی حمل وظایف دولتی را داشته باشد.

 ‏در صورت نبود این همه شرایط در یک شخص، مطابق به اصول شریعت آن شخص در رأس دولت قرار گرفته نمی‌تواند. مطابق به نظام، وی مکلف به تطبیق نظام اسلام و قوانین آن می‌باشد؛ زیرا اجرای قوانین همه‌جانبه‌ی اسلام از مسولیت‌های خلیفه است و نقش مردم این است تا اطمینان حاصل کنند که شریعت الله سبحانه‌و‌تعالی به‌طور کامل اجرا گردیده است. اگر شخص مذکور علناً و بدون کدام تردید اعلام کند که قوانین اسلام را تطبیق می‌کند، ممکن به‌عنوان خلیفه انتخاب گردد. با تطبیق قوانین اسلامی، نظام خلافت نیز باید اعلام گردد. تمام سرزمین‌های اسلامی تحت یک دولت خلافت متحد شود. سرزمین‌های اسلامی از چنگ کفار اشغال‌گر آزاد گردد و هرگونه نفوذ آن‌ها قطع گررد و اسلام باید به سایر نقاط جهان حمل گردد.

اگر ما شوکت میرضیایف ریس‌جمهور فعلی ازبکستان و دیگر کاندیدای ریاست‌جمهوری را مشاهده کنیم، نمایان است که هیچ کدام آن‌ها صریحاً اعلام نمی‌کنند که خواهان تطبیق شریعت اسلامی‌ اند و خلافت را که فریضه‌ای از جانب خالق ما و منبع قوت ما است را  یک بار دیگر تأسیس کند.  ‏یا که آن‌ها خواهان این باشند تا سرزمین‌های اسلامی را از نفوذ خارجی پاک کنند و ثبات، وحدت و قوت خود را دوباره برگردانند. از ین‌رو، هیچ کدام آن‌ها نباید به‌عنوان رهبر دولت انتخاب شوند. تا جایی‌که این کاندیدان نسبت به قانون اساسی سیکولار وفادار بوده و از نظام جهوریخواه‌ سیکولار دفاع می‌کنند و سوگند به وفاداری آن می‌خورند. لذا اشتراک در انتخابات آن‌ها حفاظت از قوانین غیراسلامی، اجازه دادن نفوذ کشور‌های خارجی کافر، حکم‌فرمایی فساد در کشور، کمک به حاکمان مبنی بر تطبیق آن‌چه که الله ‌سبحانه‌و‌تعالی نازل نکرده است... را معنی می‌دهد؛ درحالی‌که الله‌سبحانه‌و‌تعالی مسلمانان را به تطبیق آن‌چه که وی نازل کرده، امر نموده است: ‏الله‌سبحانه‌و‌تعالی می‌فرماید:

﴿إِنِ الْحُكْمُ إِلاَّ لِلّهِ﴾ [یوسف:40]

ترجمه: فرمان‌روایی تنها از آنِ الله است.

الله ‌سبحانه‌و‌تعالی می‌فرماید:

﴿وَأَنِ احْكُم بَيْنَهُم بِمَا أَنزَلَ اللّهُ وَلاَ تَتَّبِعْ أَهْوَاءهُمْ وَاحْذَرْهُمْ أَن يَفْتِنُوكَ عَن بَعْضِ مَا أَنزَلَ اللّهُ إِلَيْكَ﴾ [مائده: 49]

ترجمه: و (تو ای پیامبر) به آنچه الله فرستاده میان آنان حکم کن و پیرو خواهشات ایشان مباش و بیندیش که مبادا تو را فریب دهند و در بعض احکام که الله به تو فرستاده تقاضای تغییر کنند.

الله سبحانه‌و‌تعالی در خصوص حاکمی‌که اسلام را پذیرفته است، ولی بر مبنای آن حکم نمی‌کند، ظالم و سرکش است: 

﴿وَمَن لَّمْ يَحْكُم بِمَا أنزَلَ اللّهُ فَأُوْلَئِكَ هُمُ الظَّالِمُونَ﴾ [مائده: 45]

ترجمه: و كسانى‌كه به موجب آن‌چه الله نازل كرده حکم نمی‌کنند، ظالم و ستم‌گر اند.

و الله سبحانه‌و‌تعالی می‌فرماید:

﴿وَمَن لَّمْ يَحْكُم بِمَا أَنزَلَ اللّهُ فَأُوْلَئِكَ هُمُ الْفَاسِقُونَ﴾ [مائده: 47]

ترجمه: و كسانى‌كه به آنچه الله نازل كرده حكم نكنند، آنان خود فاسقان اند.

 ‏اما انکار و رد این مطلب که حاکمیت برمبنای اسلام نامناسب است، کفر بوده و ما از این طرز تفکر بر الله پناه می‌بریم.

﴿وَمَن لَّمْ يَحْكُم بِمَا أَنزَلَ اللّهُ فَأُوْلَئِكَ هُمُ الْكَافِرُونَ﴾ [مائده: 44]

ترجمه: و كسانى‌كه به موجب آن‌چه الله نازل كرده حکم نمی‌کنند‏ آنان خود كافرانند.

ای مسلمانان ازبکستان! اشتراک در این انتخابات بدون‌شک گناه‌ عظیم است، پس خود را از آن بازدارید و به این امید نباشید که فقط با تغییر مردم در قدرت یک تغییر واقعی خواهد آمد. چنان‌که شما خود به چشم‌سر می‌بینید، به هر میزانی‌که رؤسای جمهور و حاکمان تغییر و تبدیل شوند، تا زمانی‌که دموکراسی حاکم باشد، هیچ خیری برای شما به بار نخواهد آورد. برعکس، وضیعت زنده‌گی شما روز به روز وخیم‌تر خواهد شد. وقت‌ آن است تا درک نمایید که یگانه راه نجات کنار گذاشتن این نظام غلط و ظالم و کار کردن برای بازگردانیدن نظام اسلام دوباره به زنده‌گی است.

﴿يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُواْ اسْتَجِيبُواْ لِلّهِ وَلِلرَّسُولِ إِذَا دَعَاكُم لِمَا يُحْيِيكُمْ﴾ [انفال: 24]

ترجمه: ای کسانی‌که ایمان آورده‌اید! دعوت الله و پیامبر را اجابت کنید، هنگامی‌که شما را به سوی چیزی می‌خواند که شما را حیات می‌بخشد.

دفتر مطبوعاتی حزب التحریر-ازبکستان

مترجم: ارسلان مبارز

ابراز نظر نمایید

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه