سه شنبه, ۱۳ جمادی الثانی ۱۴۴۲هـ| ۲۰۲۱/۰۱/۲۶م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

pr header

 

 

تاریخ هجری :12 ربیع الاول 1442
تاریخ میلادی : پنج شنبه، 29 اکتبر 2020م

شماره صدور:23 / 1442

دفتر مطبوعاتی
ولايه پاكستان

اعلامیه مطبوعاتی

کسانی‌که واقعاً رسول الله صلی الله علیه وسلم را دوست دارند، باید به تأسیس دوبارۀ خلافت بر منهج نبوت مبادرت ورزند که از شأن و شرف رسول الله پاسداری و حفاظت می‌کند

(ترجمه)

از حضرت انس رضی الله تعالی عنه روایت است که رسول معظم اسلام حضرت محمد مصطفی صلی الله علیه وسلم فرمودند:

«لَا يُؤْمِنُ أَحَدُكُمْ حَتَّى أَكُونَ أَحَبَّ إِلَيْهِ مِنْ مَالِهِ وَأَهْلِهِ وَالنَّاسِ أَجْمَعِينَ» [نسایی]

ترجمه: مؤمن شمرده نمی‌شود یکی از شما مگر آن‌که مرا نسبت به مال و اهل خود  و از همه مردمان دیگر بیشتر دوست داشته باشد.

 امام ابوسلیمان الخطابی در خصوص محبت رسول الله صلی الله علیه وسلم گفته است که «فَمَعْنَاهُ لَا تَصْدُقُ فِي حُبِّي حَتَّى تُفْنِيَ فِي طَاعَتِي نَفْسَكَ وَتُؤْثِرَ رِضَايَ عَلَى هَوَاكَ وَإِنْ كَانَ فِيهِ هَلَاكُكَ » به این معنی: تا مادامی‌که در اطاعت از من خود را خسته نکنید و رضایت ام را نسبت به هوای نفس خود ترجیح ندهید؛ حتی اگر منجر به مرگ تان شود، در محبت من صادق نخواهید بود. با نگاه ژرف به دنیای کنونی در همین روز دوازدهم ربیع‌الاول 1442هـ.ق می‌توان گفت که حب عمیق نسبت به رسول الله صلی الله علیه وسلم تنها چیزی است که امت اسلامی را در مقایسه با اهل کفر که به شخصیت رسول معظم دهن کجی نموده و پیوسته به وی اهانت می‌کنند، متمایز می‌سازد. لذا از یک طرف، محبت به رسول الله صلی الله علیه وسلم باعث شده تا مسلمین در خصوص وقاحت و بدسگالی فرانسه احساس درد و ناآرامی نموده به جاده‌ها بریزند و از شأن و عزت رسول الله صلی الله علیه وسلم هم‌چنان در رسانه‌های اجتماعی دفاع نمایند. از سوی دیگر، رهبران کافر غربی با تکبر و خودخواهی تمام واضح ساختند که به ادامه رزالت‌های گذشته‌شان اکنون هم از دهن کجی و تمسخر نسبت به جناب رسول معظم حمایت می‌کنند.

و اما در خصوص حاکمان سرزمین‌های اسلامی باید گفت که آن‌ها در میانه اعراف قرار گرفته اند! از یک طرف ترس‌شان نسبت به خشم مسلمانان و از سوی دیگر تمایل‌شان به اطاعت از باداران کافر غربی خود، تنها به تکرار چند کلمات بچه‌گانه و اقدامات عادی و بی‌معنی بسنده کرده و دل خوش نمودند. عمران خان، این حاکم پاکستان است که نامه ای به مدیرعامل فیس بوک/رخنامه نوشته است تا جلوی پدیده اسلام هراسی را بگیرد، گویا این حاکم مسلمان که سلاح هسته‌ای و صدها هزار نیرو در اختیار دارد، برای تاجری می‌نویسد که از ارزش‌های آزادی بیان غربی برای سودآوری استفاده می‌کند! عمران خان به حاکمان مسلمان نامه نوشت تا علیه اسلام هراسی حرکت کنند، گویی اجساد بی‌احساس آن‌ها‌ برای هر علتی‌که مربوط به امت باشد، با وجود رهبری و فرماندهی میلیون‌ها سرباز و کنترل سهم شیر از ثروت جهان ، جابجا شده اند!

ای مسلمانان پاکستان!

حکام فعلی سرزمین‌های اسلامی از آن‌چه که نزد ما نسبت به همه چیز عزیز تر و محبوب‌تر است، قطعاً نمایندگی نمی‌کنند. تا زمانی‌که خلافت راشده بر منهج نبوت را که مطابق قرآن و سنت رسول الله منابع امت رسول الله صلی الله علیه وسلم را برای حمایت از مقدسات ما بسیج می‌سازد، تأسیس نکنیم؛ هرگز شاهد دفاع مؤثر و ماندگار از شرف و عزت رسول معظم خویش نخواهیم بود. حتی در زمانی‌که خلافت آخرین نفس‌هایش را می‌کشید، حب و اطاعت رسول الله صلی الله علیه وسلم در اقدامات سلطان عبدالحمید ثانی خلیفه عثمانی مشهود بود. زمانی‌که هردو کشور انگلیس و فرانسه قدرت‌های بزرگ جهانی آن زمان قصد دهن کجی علیه رسول الله صلی الله علیه وسلم را می‌کردند؛ تنها تهدید آن‌ها توسط جهاد از سوی ارتش‌های خلافت برای راندن این شیاطین صلیبی کافی بود تا قبل از انهدام خلافت دیگر جرئت این کار را نکنند. بناءً، امروزه برای هر یک از ما لازم است تا با تلاش در راستای تأسیس دوبارۀ خلافت اسلامی بر منهج نبوت که دست و زبان این شانئین را برای همیش قطع می‌کند، در محبت و اطاعت واقعی خود نسبت به رسول الله صلی الله علیه وسلم صادق باشیم.

دفتر مطبوعاتی حزب‌التحریر-ولایه پاکستان

مترجم: حذیفه مستمر

ابراز نظر نمایید

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه