سه شنبه, ۲۵ ربیع الثانی ۱۴۴۳هـ| ۲۰۲۱/۱۱/۳۰م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

pr header

 

 

تاریخ هجری :11 ربیع الاول 1443
تاریخ میلادی : دوشنبه، 18 اکتبر 2021م

شماره صدور:16/1443

دفتر مطبوعاتی
ولايه پاكستان

اعلامیه مطبوعاتی

دولت خلافت سلطه قدرت‌های بزرگ استعمارگر بر قیمت نفت را از بین خواهد برد

از افزایش ناگهانی قیمت تولیدات نفتی بیش از 10 روپیه، بر اساس دستور صندوق بین‌المللی پول، بمب نفتی جدیدی را بالای مردم، که قبلاً از تورم رنج می‌بردند، پرتاب نمود. در واقع صندوق بین‌المللی پول برای رسیدن به هدف 610 بیلیون روپیه مالیات نفت، مردم را زنده پوست می‌کنند. 

دولت درحالی‌که تورم جهانی را مقصر می‌داند و از بی‌چاره‌گی می‌نالد، با کمال میل دستور صندوق بین‌المللی پول را برای کاهش مداوم ارزش روپیه، که منجر به صعود قیمت‌های نفت می‌گردد، پذیرفته است. پس از مُطیع شدن به نظم بین‌المللی و تسلط دالر بر تجارت بین‌المللی، در واقع اظهار بی‌چاره‌گی و درمانده‌گی دولت جز فریب چیزی بیش نیست. قابل ذکر است که دولت خلافت هرگز دست و پای خود را با چنین غل و زنجیر نخواهد بست. دولت خلافت با استفاده از طلا و نقره به حیث پشتوانه پول دولت سلطه دالر را در تجارت بین‌المللی نابود خواهد ساخت.

اسلام مالیات‌ غیرمستقیم، باج‌گیری و سودهای بزرگ مالکان خصوصی بخش نفت را حرام ساخته است که این همه قیمت نفت را افزایش می‌دهند، در حالی‌که قیمت نفت از حدود 90 روپیه تا 138 روپیه افزایش یافته است. رسول‌ الله صلی الله علیه وسلم می‌فرماید:

«لایدخل الجنَّة صاحبُ مَکسٍ»  (ابو داود)

ترجمه: مالیه گیرنده داخل بهشت نمی‌گردد.

علاوه براین، اسلام با اعلام بخش انرژی به حیث ملکیت عامه، سود مالکان خصوصی انرژی را از بین می‌برد. رسول الله صلی الله علیه وسلم می‌فرماید:

«المُسلِمُونَ شُرَکَاءُ فِی ثَلاَثٍ: الماءِ وَالکلِاء وَالنَّارِ» (احمد)

ترجمه: مردم در سه چیز شریک‌اند: آب، غذا و آتش (هر چیزی‌که سبب آتش می‌گردد).

قیمت جهانی نفت توسط اصول جهانی عرضه و تقاضا در بازار آزاد تعیین نمی‌شود، بلکه توسط سلطه قدرت‌های بزرگ استعمارگر، از طریق افراد با نفوذ OPEC Plus cartel تعیین می‌گردد. از دهۀ پنجاهِ قرن گذشته بدین‌سو قیمت نفت نسبتاً پایین و 25 دالر در هر بشکه ثابت مانده است و به اقتصاد غربی اجازه داد تا به سرعت رشد کنند. زمانی‌که امریکا برای رشد منابع نفت و گاز شیل خود به قیمت‌های بالاتر نیاز داشت، قیمت نفت به 147 دالر در هر بشکه افزایش یافت. دولت خلافت گروگان نفت OPEC Plus cartel نخواهد بود، زیرا دولت خلافت به دلیل نظارت مستقیم بر سهم شیر از ذخایر نفت و گاز جهان در سرزمین مسلمانان، تأثیر زیادی بر قیمت جهانی نفت خواهد داشت. بنابر این، خلافت نفت ارزان و قابل دسترس را برای همه اتباع خود، برای مسلمان و غیر‌مسلمان تضمین خواهد کرد.

دولت خلافت مفکورۀ دولت-ملت را مردود می‌شمارد. پس از شکست خلافت در جنگ جهانی اول، فرانسه و انگلیس سرزمین‌های مسلمانان را تجزیه کردند و مرزهای برای تشکیل دولت‌های کنونی ایجاد نمودند. سرزمین‌های مسلمانان برای اطمینان این‌که ذخایر نفت و گاز برخی از سرزمین‌ها از طریق نوکران غرب، تحت کنترول قدرت‌های استعمارگرِ‌غربی قرار ‌گیرد، تجزیه شده است. بدین ترتیب به دلیل ثروت نفت و گاز بالای بعضی سرزمین‌ها تمرکز صورت گرفت و سایر سرزمین‌هااز این توجه و تمرکز محروم گردیدند. دولت خلافت سرزمین‌های فعلی اسلامی را تحت دولت واحد، متحد می‌سازد و منابع عظیم اقتصادی سرزمین‌های مسلمانان را جهت منافع اسلام و مسلمانان به مصرف خواهد رساند.

ای اهل قدرت و نصرت! شما باید با شکستن قید و بندهای دولت-ملت‌ و قوانین ظالمانۀ نظم اقتصادی، برده‌گی امت اسلامی به نظام استعماری غرب را پایان دهید. نظام‌های دیکتاتوری، دموکراسی و نظام‌های مختلط همه شکست خورده‌ اند و امت را در بیچاره‌گی و ناامیدی فرو برده ‌اند. امت اسلامی در آرزوی تغییر و رهایی واقعی است، اما هرگز بدون دولت خلافت بر منهج نبوت عملاً به آن دست نخواهد یافت. پس بیائید حزب‌التحریر را برای تاسیس  دوبارۀ خلافت نصرت دهید که واقعاً توانمندی رهبری این امت دارد. الله سبحانه ‌و‌تعالی می‌فرماید:

﴿وَسَارِعُوا إلَی مَغفِرَةٍ من رَّبَّکُم وَجَنَّةٍ عَرضُهَا السَّمَاواتُ وَالأَرضُ أُعِدَّت لِلمُتَّقِینَ﴾ ]آل عمران: 133[

ترجمه: و به سوی آمرزش پروردگارتان و به سوی بهشتی‌که به وسعت آسمان‌ها و زمین است، بشتابید که برای پرهیزگاران آماده شده است.

دفتر‌مطبوعاتی‌حزب‌التحریر-ولایۀ‌پاکستان

مترجم: احمد احمدی

ابراز نظر نمایید

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه