سه شنبه, ۱۱ ربیع الاول ۱۴۴۵هـ| ۲۰۲۳/۰۹/۲۶م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

pr header

 

 

تاریخ هجری :10 محرم 1445
تاریخ میلادی : جمعه، 28 جولای 2023م

شماره صدور:نمبر صدور 01/ 1445

دفتر مطبوعاتی
ولايه پاكستان

اعلامیه مطبوعاتی

مبارزه علیه تروریزم یک پلان آمریکایی برای جلوگیری از وحدت مسلمانان است

(ترجمه)

اکنون بحث میان صاحبان قدرت پاکستان و جامعه استراتژیک آن در مورد نقش پاکستان در منطقه بالا گرفته است. در 25 جولای 2023، فرماندهی مرکزی آمریکا اعلامیۀ مطبوعاتی را منتشر نمود که در آن"تمرکز ویژه بالای مبارزه علیه تروریزم" را تأکید نموده است. روز قبل، در 24 جولای 2023، جنرال آمریکایی، "مایکل اریک کوریلا" با فرماندۀ ارتش پاکستان دیدار نمود. دفتر مطبوعاتی اردو/ارتش اعلام نمود؛ «مقام معظم رهبری از موفقیت‌های ارتش پاکستان در مبارزه علیه تروریزم و تلاش‌های مستمر آن برای برقراری صلح و ثبات در منطقه ابرازی قدردانی می‌نماید.»

مبارزه علیه تروریزم ادامۀ سیاست استعماری "تفرقه انداز و حکومت کن" می‌باشد. در دوران استعمار، قدرت‌های غربی مرزهایی ایجاد نمودند که باعث درگیری دوام‌دار میان مسلمانان می‌گردد. در منطقۀ پاکستان، آن‌ها قبایل پشتون را از طریق مرز بین پاکستان و افغانستان دو تقسیم نمودند. این مرز را خط دیورند می‌نامند؛ زیرا توسط استعمارگر حیله‌گر انگلیسی، "سر هنری ماریون دیورند" ساخته شده است. مرزهای استعماری نیازی را درمیان قبایل ایجاد نمود تا برای حفظ تجارت و پیوندهای خانوادگی، مرزهارا نادیده بگیرند. سپس استعمارگران اصرار داشتند که حکام مسلمانان مرزهارا حفظ نموده و از حذف و تجاوز به زور آن جلوگیری کنند. بنابراین، کشمکشی به وجود آمد که امنیت و صلح‌ را در منطقه تضعیف کرد.

در سرتاسر سرزمین های مسلمانان، از پاکستان تا مصر، مرزها بین اقتدار منطقه و ساکنان آن کشمکش ایجاد می‌کند. این کشمکش‌ها مسلمانان را تضعیف نموده و در عین حال دشمنان آن‌ها را تقویت می‌نماید. این کشمکش‌ها بدتر می‌شود، زیرا دولت‌های ناکام در سرزمین‌های اسلامی، فقر و رنج ساکنان را افزایش می‌دهد. علاوه براین، کفار از سفارت‌خانه‌های خود در سرزمین‌های مسلمانان برای تأمین مالی و تسلیحاتی کسانی‌که با دولت می‌جنگند، استفاده می‌نمایند و هیزم بر آتش‌ این درگیری‌ها می‌ریزند.

ای مسلمانان پاکستان! در واقع، قدردانی آمریکا از مبارزه علیه تروریزم یک ترفند استعماری برای تفرقه انداختن و حکومت نمودن بالای مسلمانان است. آمریکا از ارتش مسلمان پاکستان می‌خواهد که با مسلمانان در مناطق قبیله‌ای بجنگد. مبارزه علیه تروریزم ارتش‌را در جنگ فتنه در این مرزهای غربی به دام می‌اندازد، در حالی‌که به هند در مرز شرقی صلح می‌دهد. در حالی‌که مسلمانان در حال جنگ با مسلمانان هستند، دولت هندو بدون هیچ‌گونه مزاحمتی کشمیر را اشغال می‌کند. این در حالی است که الله سبحانه وتعالی به مسلمانان دستور داده است.

﴿وَأَخْرِجُوهُم مِّنْ حَیْثُ أَخْرَجُوکُمْ [بقره: 190]

ترجمه: و آنانرا خارج سازید همانطوریکه شمارا خارج مینمایند.

در واقع، مبارزه علیه تروریزم باعث ایجاد کشمکش، ناامنی، اختلاف و ضعف در میان امت اسلامی می‌گردد. مبارزه علیه تروریزم باعث ایجاد دشمنی بین مسلمانان گردیده که مانع وحدت یافتن افغانستان، پاکستان و آسیای مرکزی به عنوان یک دولت قوی خلافت می‌گردد. الله سبحانه وتعالی هشدار داده است:

﴿وَأَطِيعُوا اللَّهَ وَرَسُولَهُ وَلاَ تَنَازَعُوا فَتَفْشَلُوا وَتَذْهَبَ رِيحُكُمْ [انفال: 46]

ترجمه: از الله و رسولش اطاعت نمایید، و با یک‌دیگر منازعه و کشمکش نکنید که قوت تان از بین می‌رود.

ابن کثیر در تفسیر خود می‌گوید: «و قوت تان از بین می‌رود، یعنی قدرت تان، وحدت تان و هر چه از خوشبختی‌ها در میان شما باشد».

ای مسلمانان نیروهای مسلح و مناطق قبیله‌ای پاکستان! فوراً میل تفنگ خودرا به جهت درست نشانه بگیرید! به عنوان یک نیروی مسلح واحد برای آزادسازی کشمیر اشغالی وحدت یابید! برای تبدیل شدن به یک دولت واحد، خط دیورند را از بین ببرید! مراکز فتنه، سفارت و کنسول‌گری آمریکا و هم‌چنان کمیسیون عالی هند را مهر و موم کنید! منافقین را با اعلام جهاد با دشمن کافر، در میان خود آشکار نمایید !هم‌دیگر را هما‌ن‌طوری‌که الله سبحانه وتعالی شمارا خطاب می‌نماید، به عنوان مؤمنان و به برادری واحد خطاب نمایید! میان خود آشتی برقرار کنید و به عنوان اولین گام برای دست‌یابی به هر آن‌چه در دین تان است، نصرت خودرا به حزب‌التحریر برای تأسیس خلافت بر منهج نبوت عطا کنید!

بدون شک، وحدت مسلمانان پاکستان، افغانستان، آسیای مرکزی و بنگله‌دیش به عنوان یک دولت خلافت امری طبیعی و اجتناب ناپذیر است. الله سبحانه وتعالی می‌فرماید:

﴿إِنَّمَا الْمُؤْمِنُونَ إِخْوَةٌ [حجرات: 10]

ترجمه: به تحقیق مؤمنان برادر یک‌دیگر اند.

امام قرطبی در تفسیر خود می‌فرماید: «یعنی در دین و حرمت، نه در نژاد؛ به همین دلیل گفته شده که برادری در دین ماندگارتر از برادری در نژاد است. برادری بر اساس نژاد با تفاوت دین قطع می‌گردد، در حالی‌که برادری در دین هرگز با اختلافات نژادی از بین نمی‌رود.

دفتر مطبوعاتی حزب‌التحریر ولایه – پاکستان

10 محرم 1445هـ‌.ق.

جمعه، 28 جولای 2023م.

مترجم: عبدالرحمن "قاطع"

ابراز نظر نمایید

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه