پنجشنبه, ۱۸ شعبان ۱۴۴۵هـ| ۲۰۲۴/۰۲/۲۹م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

pr header

 

 

تاریخ هجری :18 جمادی الاول 1445
تاریخ میلادی : شنبه، 02 دسامبر 2023م

شماره صدور:شمارۀ صدور: 10/1445 هـ.ق

دفتر مطبوعاتی
ولایه یمن

اعلامیه مطبوعاتی

اقدامات حوثی‌ها با حمایت و تأیید دولت آمریکا انجام شد!

(ترجمه)

ویب‌سایت العمانه نت در تازه‌ترین گزارش‌های خود به تاریخ 29 نوامبر 2023- بیانیۀ ساموئل واربرگ؛ سخنگوی منطقه‌ای وزارت خارجۀ آمریکا را تحت این عنوان  نقل نمود : "وزارت خارجۀ آمریکا: واشنگتن قصد اعمال تحریم‌های جدید را علیه حوثی‌ها به خاطر موجودیت تنها یک دلیل ندارد" وی در این بیانیه یادآور شد: دولت فعلی آمریکا قصد ندارد تحریم‌های جدیدی را علیه حوثی‌ها اِعمال کند تا مردم یمن از آن متأثر نگردند. "اقدامات حوثی‌ها واشنگتن را خشم‌گین نساخته؛ بلکه در خدمت نقشه‌های آن می‌باشد."

این بیانیۀ وزارت امور خارجۀ آمریکا دو روز پس از آن است که ناوشکن آن، یو اس‌اس‌میسون، در هنگام پاسخ به تماس اضطراری کشتی سنترال‌پارک، هدف دو موشک بالستیک قرار گرفت و پنج نفر که در خلیج عدن سوار کشتی شده بودند، بازداشت گردیدند.

هدف از این بیانیۀ واشنگتن جلوگیری از اِعمال تحریم‌های جامعۀ بین‌المللی علیه شورشیان حوثی است. از چه زمانی واشنگتن نگران مردم یمن گردیده است!؟ واشنگتن در عقب درگیری‌های جاری در آن‌جا قرار دارد تا به جای نفوذ سیاسی بریتانیا نفوذ سیاسی خود را با حفظ حوثی‌ها در موقعیت‌های قدرت،  تضمین نماید. احزاب سیاسی مورد حمایت واشنگتن، از جمله حزب منحل شده علی صالح و حزب اصلاح، آگاهانه یا غیر آگاهانه در خدمت منافع بریتانیا بودند. پیش از این واشنگتن از سقوط شهر حدیده به دست حوثی‌ها به بهانۀ حفاظت از غیرنظامیان جلوگیری نمود؛ اما در شهرهای مأرب و تعز چنین موقفی را اتخاذ نکرد، زیرا این حوثی‌ها بودند که به آن‌ها حمله کردند. واشنگتن در طول 9 سال جنگ قربانیان و آوارگان را در نظر نگرفت. دلیل ارائه شده توسط واشنگتن با برنامه‌های آن برای مشروعیت بخشیدن به حکومت حوثی‌ها همسو می‌باشد.

واشنگتن مشتاق حمایت منطقه‌یی از شورشیان حوثی از طریق تهران بوده است. این امر از زمان دولت جورج بوش در سال 2001 که اداره اوباما، ترامپ و رئیس جمهور فعلی بایدن آن را ادامه می‌دهند، مشهود بوده است. هدف این همسویی با برنامه‌های شبانه‌روزی درگیری‌های فرقه‌یی در آسیای میانه ترسیم دوبارۀ مرزهای آمریکا می‌باشد. بنابراین، اقدامات شورشیان حوثی واشنگتن را خشم‌گین نساخته بلکه به پلان‌های آن خدمت می‌نمایند.

از سوی دیگر، صدای جنوبی‌ها مانند هم‌دستان انگلیسی چون "هانی‌بن‌بریک" که خواستار زیارت بیت‌المقدس تحت حمایت یهودیان گردیده و عیدروس الزبیدی که از عادی‌سازی با موجودیت یهودی حمایت می‌کنند، بلند شده است. این پیروزی از رئیس آن‌‎ها بریتانیا است که شورشیان حوثی را به دلیل توقیف "غیرقانونی" کشتی گلکسی لیدر محکوم کرد و خواستار آزادی آن شد.

درگیری ابتدایی در خاورمیانه از جمله یمن، ناشی از مداخلۀ مستقیم قدرت‌های استعماری قدیمی و معاصر در منطقه از زمان سقوط خلافت پس از پایان جنگ جهانی اول می‌باشد. این درگیری به دلیل عدم وجود حاکمیت اسلام و تقسیم سرزمین‌های آن بر اساس قرارداد سایکس-پیکو، همراه با تأسیس نهاد یهودی، ادامه خواهد داشت. کشمکش نفوذ قدرت‌های استعماری تنها با تأسیس خلافت راشدۀ ثانی بر مهج نبوت، از قلب سرزمین‌های اسلامی و خاورمیانه حذف خواهد شد. این همان چیزی است که حزب‌التحریر برای آن کار و فعالیت می‌نماید. ای اهل ایمان و درایت! در کنار یک حزب استعمارگر علیه حزب دیگر ایستاد نشوید. بلکه با آسیاب اسلام هر طرف که می‌چرخد باشید.

 

دفتر مطبوعاتی حزب‌التحریر – ولایه یمن

18 جمادی الاول 1445

شنبه 02 دسمبر 2023م

مترجم: عبدالرحمن "قاطع"

ابراز نظر نمایید

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه