دوشنبه, ۰۹ ربیع الاول ۱۴۴۲هـ| ۲۰۲۰/۱۰/۲۶م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

  •   مطابق  
متوجه تلاش‌ها برای قانونی‌کردن نژادگراییِ فرقه‌گرایانه در لبنان باشید!
بسم الله الرحمن الرحيم

متوجه تلاش‌ها برای قانونی‌کردن نژادگراییِ فرقه‌گرایانه در لبنان باشید!

(ترجمه)

آن‌ها از مرگ، ترس، گرسنه‌گی، سردی و بی‌عدالتیِ که توسط رژیم سوریه و متحدان‌اش علیه مردان و زنان مسلمان در شام انجام‌ می‌شود، فرار کرده‌اند. آن‌ها از ترس گیرافتادن در بی‌عدالتی بسیار سخت و ظالمانه، منطقه‌ی خود را ترک کرده اند. طبق اظهارات خودشان، این بی‌عدالتی؛ تحقیر و ترک کشور را در پی دارد. براساس گفته‌های یک خواهر، آن‌ها سختی‌ای را بر مردم روا می‌دارند که هیچ دشمنی انجام نمی‌دهد!! آتش‌زدنِ اردوگاه‌ها،‌ دستگیرکردن مردم وحشت‌زده، گرسنه‌گی‌دادن کودکان و تحقیر بزرگ‌سالان و زنان!! آیا این احترام گزاردن به مهمان است؟! آیا این است راحتیِ آدم اندوهگین و مظلوم؟!

هرازگاهی، موجی از نزاع و کشمکش با مباحث به‌شدت فرقه‌گرایانه و رازآلودش در لبنان بر ما واقع می‌شود، تا رژیم از این طریق کینه‌ی خود را علیه مردم و خواهران و برادران سوری ما، حتی بر مردم فلسطین که قبل از پیدایش نژدگرایی در لبنان زنده‌گی می‌کردند، نشان دهد! گویا که این برای مردم سوریه و بیش از آن مردم فلسطین کافی نیست. چیزی‌که آن‌ها را پریشان‌کرده و بر آن‌ها تحمیل می‌گردد، دشمنی رژیم و متحدان‌اش علیه مسلمانان می‌باشد، خصوصاً رژیم کینه‌ورز اسد که دشمنی خود را نه‌تنها بر مردم سوریه، بل بر مردم فلسطین و لبنان اعمال می‌کند؛ چیزی‌که در اردوگاه تل زاتار، بعداً در نهر البرید و در یرموک انجام شد و نقشی‌که توسط تأسیسات امنیتی اسد در لبنان انجام می‌شود، بر هیچ کس پوشیده نیست! آیا تعجب‌آور است که این فرقه‌گرایی رازآلود و این کینه‌ورزی متفق با این رژیم جنایت‌کار است؟!

در اولین نگاه گمان می‌شود که این مباحث کینه‌جویانه علیه مردم سوری و فلسطینی ما، تحت بهانه‌های ضعف اقتصادی -که زوال، دروغ‌ها و گمراه‌گری‌های آن‌ها برای هیچ‌کس پوشیده نیست؛ به‌راه افتاده است و همه می‌دانیم که ظاهراً مردم سوریه و فلسطین بر اقتصاد لبنان تأثیر مثبت دارند- اما بعد دیده می‌شود که این بیش از آن‌ست، مجموعه‌ای از سخنان سیستماتیک علیه بخشی از مسلمانان به‌طور خاص تحت نظام کنونی و این عصر پرقدرت سمت و سو می‌یابد. وقایع شهرداری الحدث دور از بحث ما نیست؛ ممانعت مسلمانان. بلی، مشخصاً مسلمانان، بدون کدام درنگ و تعلل و با حمایت مقامات و گماشته‌گان‌شان از خریدن و اجاره‌کردن خانه و حتی بازکردن یک دوکان برای کار، ممانعت می‌شوند!! برای دستیابی به این هدف، فرقه‌گرایان و هوداران شان از نهادهای دولتی استفاده می‌کنند؛ برای انجام این برنامه‌های کینه‌جویانه از شهرداری‌ها، پولیس/بازرس و شاخه‌های آن استفاده می‌شود.

شهردار، بی‌درنگ و به‌صورت بسیار پرهیاهو به یک ایستگاه رادیویی در یک برنامه حاضر شد که گزارش آن در وب‌سایت و تلویزیون النشره به‌تاریخ 21جون/ژوئن 2019م پخش گردید، او در این گزارش چنین می‌گوید: «ما به تصمیم خود در خصوص عدم فروش و اجاره‌دهی به مسلمانان افتخار می‌کنیم،‌ این تصمیم 10 سال قبل گرفته شده و ما بر آن ایستاده‌گی خواهیم کرد.» او با تکبر اضافه کرد: «مدت مدیدی است که من حمایت همه و بالاخص حمایت رئیس‌جمهوری "میشل عون" را با خود دارم و شیعیان نه‌تنها با این تصمیم مخالفت نکرده، بل از من حمایت می‌کنند. دبیرکل حزب‌الله، آقای حسن نصرالله به درخواست رئیس جمهوری عون، همراه با "واریر هیل" و سخن‌گوی پارلمان "نبیه بیری" نزد ما آمدند که دستان ما را به لرزه انداخت"!!! و بعداً تحریم کننده‌گان به نماینده‌گی از حزب فالانژ (حزب کتائب) به اشرفیه بازگشتند و با این کار خود زهر خود را ریختند و بدخواهی خود را ثابت کردند (مغل‌ها،‌ عثمانی‌ها، سوری‌ها و دیگران آمدند و رفتند... و لبنان باقی‌مانده است)، اما از انگلیس، فرانسه و یهودیان یادی نکردند!!

چنین است که اصطلاح محور "مقاومت و مخالفت" در تمام رنگ‌ها و انواع‌اش،‌ در کنار آن تمام افراد کینه‌ورز و کسانی‌که از ایشان حمایت می‌کنند، همه‌گی متعلق به رژیم شیطانی اسد است. اجرای فرقه‌گرایی رازآمیز علیه بخش مشخصی از مردم سوریه، فلسطین و لبنان در یک کشوری‌که فرض می‌شود، بر جنگ داخلی که عامل چنین مباحث و تمایلات چنین سیاسیون است، غالب شده اند!

این هرج و مرج فرقه‌گرایانه چی مدت دوام خواهد داشت؟ چه کسی مسئول ازبین‌بردن این سخنان تحریک‌آمیز خواهد بود؟!

ما این‌جا استیم تا برای تان زمانی‌ را یادآوری کنیم که در قلب اسلام و مسلمانان زنده‌گی می‌کردیم؛ جایی‌که سواحل مدیترانه همراه با کوه‌ها و دشت‌هایش برای صدها هزار سال جزئی از پیکره سرزمین اسلامی بود.‌ در جریان این مدت دولت اسلامی از تمام کسانی‌که تحت حاکمیت‌اش زنده‌گی می‌کردند –به‌شمول مسلمانان و غیرمسلمانان- به صورت کامل حفاظت می‌کرد و عدالت قانون مسلمانان توسط خود دشمنان اسلام شهادت داده شده است. در تاریخ شواهد زیادی وجود دارد که مسیحیانی از مردم کشور علی‌رغم وجود متجاوین که زنده‌گی و امنیت مردم را تباه‌ کرده بودند، در کنار مسلمانان جنگیده‌اند... ‌کل این تاریخ درخشان، فقط توسط مداخلات شماری از کشورهای اروپایی از بین رفت که همزمان با این برای ازبین بردن دولت خلافت و احیاءکردن رقابت‌ها و تعصبات قبیلوی، ملی و فرقه‌ای تلاش می‌کردند، تا این‌که هویت لبنانی با این شکل شنیع آن را ایجاد کردند و مباحثی را خلق می‌کند که منجر به جنگ‌های داخلی می‌شود. امروز ما دوباره به شنیدن چنین آوازهای غیرموزون محکوم هستیم!

ما حزب‌التحریر-ولایه لبنان هشدار داده و صدای خود را بلند می‌کنیم؛ به‌خاطر چیزهایی‌که از محدوده‌ی خود خارج شده اند و این‌که صبر مردم در برابر این قسم بیانات، رفتار و این دشمنی نامفهوم به آخر رسیده است. فکر نکنید که مسلمانان لبنان به ساده‌گی برای هرکس قابل دسترس هستند، حتی اگر کسی ادعا کند که پدران شان پیروان ضعیف و مطیعی بودند، ما از امتی استیم که رهبر می‌پرورد، تحقیر و بی‌حرمتی را نمی‌پذیرد، خاموش می‌ماند؛ مگر برای مدتی. از کشورهایی‌که در اطراف تان در حال تصاحب قدرت مسلمانان استند درس بگیرید و بدانید که مسلمانان در کنار هم می‌ایستند و به ضعیفان شان تلاش خواهند کرد. مردم شام مردم ما استند، خون شان، خون ماست، نابودی آن‌ها نابودی ماست و پیروزی شان پیروزی ما.

قسمی‌که ما یک تاریخ با آن‌ها داشتیم، به اذن الله سبحانه وتعالی یک آینده درخشان هم با آن‌ها خواهیم داشت؛ آینده‌ای که در آن چهره‌های ترسناک فرقه‌گرایانه را نخواهیم دید و از نژادگرایی زشت و شنیع چیزی نخواهیم شنید... تحت دولت خلافت بر منهج و روش نبوت، دولتی که امور مردم از جمله مسلمانان و غیرمسلمانان را با عدالت به پیش می‌برد.

﴿لَقَدْ أَرْسَلْنَا رُسُلَنَا بِالْبَيِّنَاتِ وَأَنزَلْنَا مَعَهُمُ الْكِتَابَ وَالْمِيزَانَ لِيَقُومَ النَّاسُ بِالْقِسْطِ﴾ [حدید: 25]

ترجمه: ما پیامبران را با دلیل‌های روشن فرستادیم و با آن‌ها کتاب و ترازو را نیز نازل کردیم تا مردم به عدالت عمل کنند.

بنابر این ما به مقامات لبنان هشدار می‌دهیم که هوشیار و مراقب باشند، مباحث نژادگرایانه و فرقه‌گرایانه که آتش نفاق، نزاع و جنگ را روشن می‌کند، از بین ببرند.

﴿قُلْ هَلْ مِن شُرَكَائِكُم مَّن يَهْدِي إِلَى الْحَقِّ قُلِ اللَّهُ يَهْدِي لِلْحَقِّ أَفَمَن يَهْدِي إِلَى الْحَقِّ أَحَقُّ أَن يُتَّبَعَ أَمَّن لَّا يَهِدِّي إِلَّا أَن يُهْدَىٰ فَمَا لَكُمْ كَيْفَ تَحْكُمُونَ﴾ [یونس: 35]

ترجمه: بگو، آیا از این بتان شما کسی هست که به حق راه نماید؟ بگو، الله به حق راه می‌نماید. آیا آن‌که به حق راه می‌نماید به متابعت سزاوارتر است یا آن‌که به حق راه نمی‌نماید و خود نیز هدایت است؟ شما را چه می‌شود؟ چگونه حکم می‌کنید؟

حزب‌التحریر-ولایه لبنان

مترجم: تمیم افشار

ابراز نظر نمایید

back to top

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه