پنجشنبه, ۱۲ ربیع الاول ۱۴۴۲هـ| ۲۰۲۰/۱۰/۲۹م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

pr header

 

 

تاریخ هجری :22 محرم 1442
تاریخ میلادی : پنج شنبه، 10 سبتامبر 2020م

شماره صدور:1442/10

دفتر مطبوعاتی
ولايه پاكستان

اعلامیه مطبوعاتی

خلافت امنیت مادران و دختران ما را تأمین خواهد کرد، در حالی‌که دموکراسی بارها در انجام آن کوتاهی کرده است!

(ترجمه)

در 10 سپتامبر سال 2020، سخنگوی دولت پنجاب اعلام کرد که پولیس دوازده مردی را که مظنون به دست داشتن در تجاوز گروهی و سرقت یک مادر در شاهراه لاهور - سیالکوت بودند، دستگیر کرد. این حادثه هنگامی رخ داد که آن مادر با فرزندانش در سفر بود و در راه موترش عوارض تخنیکی پیدا کرد. این حادثه خشم مسلمانان را در شبکه‌های اجتماعی برانگیخت و آن‌ها خواستار مجازات همه مسئولان آن شدند. به وضاحت دیده می‌شود که نظام دموکراتیک فعلی قادر به تأمین امنیت دختران و مادران ما نیست.  در تاریخ 6 سپتامبر سال 2020، جسد سوخته یک دختر پنج ساله در انبوهی از زباله‌ها در کراچی پیدا شد و این اتفاق پس از ربودن و تجاوز بر او رخ داد. در ژانویه 2018، زینب انصاری هفت ساله در راۀ رفتن برای شرکت در یک کلاس قرآن مورد تجاوز قرار گرفت و به قتل رسید.  اغلب اوقات جاده‌ها در پاکستان توسط چنین جنایات فجیعی متزلزل می‌شود. هم‌چنین در سراسر جهان دموکراسی نتوانسته است امنیت زنان را تأمین کند. در هفتم سپتامبر 2020،  بزرگترین دموکراسی جهان در هند، پس از تجاوز به یک پیرزن هشتاد و شش ساله تکان خورد. هم‌چنان در کشور رهبر دموکراسی در جهان، آمریکا، از هر پنج زن، یک زن در دوره‌ی از زندگی خود مورد تجاوز قرار خواهد گرفت.

 ای مسلمانان پاکستان! دموکراسی در پاکستان و در کل جهان نتوانسته است امنیت زنان، مادران و دختران را تأمین کند.  شکست او به این دلیل است که سیستمی است که آزادی شخصی را تقدیس می‌کند و معتقد است که حق ارضای جنسی باید با کمترین نظم و انضباط ممکن محقق شود. دموکراسی نیز شکست خورد؛ زیرا دین را به حاشیه جامعه راند و فاقد جایگاه خواند.  این معنای تقوای خداوند متعال و ترس از مجازات آخرت را نمی‌داند، بلکه جوامع دموکراتیک را مطابق خواسته‌های نفسانی کنترل می‌کند. بنابراین، دموکراسی به جای تنظیم غرایز مردم، آن را در میان سیل رفتارهای انحرافی که خشم خداوند متعال را بر می‌انگیزد، از جمله آزار و اذیت جنسی، بداخلاقی، زنا و تجاوز جنسی، بدون لگام رها کرده است.  رسول الله ﷺ فرمودند:

«... وَلَيُتِمَّنَّ اللَّهُ هَذَا الأَمْرَ حَتَّى يَسِيرَ الرَّاكِبُ مِنْ صَنْعَاءَ إِلَى حَضْرَمَوْتَ مَا يَخَافُ إِلاَّ اللَّهَ» (رواه بخاری)

ترجمه: ...و خداوند این مسئله را کامل کند تا زمانی‌که مسافر از صنعا به حضرموت برود و از هیچ چیز نترسد؛ جز الله.

فقط با بازیابی اسلام به عنوان نظام زندگی، زمانی را که آبرو و اموال افراد اعم از مردان و زنان در آن مصئون بود، باز خواهیم یافت.  و اما کسانی‌که علی‌رغم ایجاد فضای ایمانی که توسط خلیفه از طریق آموزش و پرورش، رسانه‌ها و نظام اجتماعی فراهم می‌شود، در رفتار خود نظم و انضباط ندارند؛ بالای آن‌ها به حکم محکمه‌ی خلافت طبق آنچه خداوند متعال نازل کرده حکم کرده می‌شود و بدون عقبگرد از حکم الله مجازات خواهند شد.  الله سبحانه وتعالى می‌فرمایند:

﴿إِنَّمَا جَزَاءُ الَّذِينَ يُحَارِبُونَ اللَّهَ وَرَسُولَهُ وَيَسْعَوْنَ فِي الأَرْضِ فَسَاداً أَنْ يُقَتَّلُوا أَوْ يُصَلَّبُوا أَوْ تُقَطَّعَ أَيْدِيهِمْ وَأَرْجُلُهُمْ مِنْ خِلافٍ أَوْ يُنْفَوْا مِنَ الأَرْضِ ذَلِكَ لَهُمْ خِزْيٌ فِي الدُّنْيَا وَلَهُمْ فِي الآخِرَةِ عَذَابٌ عَظِيمٌ﴾ [مائده: 33]

ترجمه: سزای کسانی‌که با الله و پیامبرش می‌جنگند و در زمین به فساد می‌کوشند، فقط این است که کشته شوند، یا به دار آویخته شوند، یا دست (راست) و پای (چپ) آن‌ها بر عکس یکدیگر بریده شود، یا از سر زمین خود تبعید گردند، این رسوایی آن‌ها در دنیاست، و در آخرت عذاب بزرگی خواهند داشت.

بی‌عدالتی در برابر مادران و دختران ما تأیید و تأکید نیاز جدی و فوری برای بازگرداندن سپر ما، خلافت بر منهج نبوت است.

دفتر مطبوعاتی حزب التحریر-ولایه پاکستان

مترجم: عبدالقدیم رسولی

ابراز نظر نمایید

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه