یکشنبه, ۱۶ رجب ۱۴۴۲هـ| ۲۰۲۱/۰۲/۲۸م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

  •   مطابق  
من تو را به دنیا آوردم تا مسجدالاقصی را آزاد کنی!
بسم الله الرحمن الرحيم

من تو را به دنیا آوردم تا مسجدالاقصی را آزاد کنی!

(ترجمه)

وقتی‌که صلاح الدین ایوبی رحمه الله طفل خورد سال بود و در سرک با پسران بازی می‌کرد، پدرش او را دید و از میان بچه‌ها گرفت و با دستانش او را بلند کرد -پدرش مردی بلند قامت بود - و به او گفت: من با مادرت ازدواج نکردم و تو را به دنیا نیاوردم تا با پسران بازی کنی! مگر با مادرت ازدواج کردم و تو را به دنیا آوردم تا مسجدالاقصی را آزاد کنی! و او را از دست خود رها کرد و کودک روی زمین افتاد. پس پدر به کودک نگاه کرد و ألم و دردی  را در صورت او دید، به او گفت: افتیدن به زمین المناک‌ات نمود؟ صلاح الدین گفت: تو مرا المناک نمودی! پدرش به او گفت: چرا گریه نکردی؟ او به پدرش گفت: برای آزاد کننده مسجدالاقصی لازم نیست گریه کند.

این‌گونه مردان، مردانی را تربیت نمودند و رهبرانی را به وجود آوردند كه شخصیت‌شان با عقلیه و نفسیه اسلامی ارتقا نمود. این شخصیت اسلامی که رسول الله صلی الله علیه وسلم در اصحاب خود به جود آورد، آن را در خانه ارقم بن ابی الارقم بنا نمود و توسط وحی الهی از ما فوق آسمان‌های هفت‌گانه صیقل و آلایش داد.

﴿لَّا يَأْتِيهِ الْبَاطِلُ مِن بَيْنِ يَدَيْهِ وَلَا مِنْ خَلْفِهِ تَنزِيلٌ مِّنْ حَكِيمٍ حَمِيدٍ﴾ [فصلت: 42]

ترجمه: ‏هيچ گونه باطلي، از هيچ جهتي و نظري، متوجّه قرآن نمي‌گردد. قرآن فرو فرستاده يزدان است كه با حكمت و ستوده است.

مردانی را بیرون آورد که آنچه را که به الله سبحانه وتعالی متعهد شده اند، باور داشتند، تغییر نکردند و در کتله‌ای کار نمودند که از پیامبر و از اسلام به واسطه نفس و مال و اولاد به وجود آمد؛ کتله‌ای که به احکام اسلام عمل نموده و شریعت‌اش را تطبیق نمود؛ با درک این‌که هیچ راه نجات دیگری برای مسلمانان و بشر وجود ندارد.

بنابراین، در می‌یابیم که والدین علاقه زیادی به تربیت فرزندان خود در یک محیط سالم و شیردهی با عقیده اسلامی، محبتی به علوم اسلامی و به قرآن دارند. قرآن به محمد صلی الله علیه وسلم نازل نشده که تنها به آن عبادت شود، بلکه قرآن طریقه‌ای زندگی و قانون است که زندگی به آن آسان شده و عبارت از نظام عادل برای تمام مردم می‌باشد؛ نظامی‌که الله سبحانه وتعالی وحی نموده که عقل را قناعت داده و به روح انسانی اطمینان و رضایت می‌بخشد.

اما آنچه را که امروز می‌بینیم قلب را پاره کرده و اشک را از چشم‌ها جاری می‌نماید، اطفال و جوانان از عقیده اسلامی خود دور می‌شوند، پدران و مادران سخت دنبال لقمه نان برای خانواده خود اند؛ مگر کسی را که الله سبحانه وتعالی بر وی رحم نماید. بنابراین فرزندان خود را نادیده گرفتند و آن‌ها را به وحشیانی تحویل دادند که ذهن‌شان را بلعیده و آن‌ها را از هویت اسلامی‌شان دور نمودند. می‌بینید که فردی در میان آن‌ها چشم از تلفن هوشمند خود بلند نمی‌کند؛ در حالی‌که او از دره رذیله به وادی پستی سرگردان می‌شود که از عقیده ما جدا شده و فقط برای تخریب فرزندان مسلمانان و خشکاندن چشمه‌های فکری جوانان مسلمان و ارتباط او با ایمان خود استوار است. پس فرزندان امت به سرزمین پایبند شدند و فراموش کردند که از امت محمد صلی الله علیه وسلم هستند، فراموش کردند که از نوادگان فاتحان اند، فراموش کردند که با دین خود بر این سرزمین حکومت می‌کردند، فراموش کردند که آن‌ها صاحبان کلمه ای بودند که اعراب را به وسیله آن تسخیر می‌کردند و غیر عرب مدیون آن‌ها بودند. هیچ خدایی جز الله نیست، محمد رسول الله است.

﴿لا تَيْأَسُوا مِنْ رَوْحِ اللَّهِ إِنَّهُ لا يَيْئَسُ مِنْ رَوْحِ اللَّهِ إِلا الْقَوْمُ الْكَافِرُونَ﴾ [یوسف: 87]

ترجمه: از رحمت الله نااميد مشويد، چرا كه از رحمت الله جز كافران نااميد نمي‌گردند.

حمد و سپاس الله را که ما را برحزب التحریر منت گذاشت. از آنجای‌که توسط شیخ تقی الدین نبهانی رحمه الله علیه بنیان نهاده شد تا به امروز تحت رهبری عالم بزرگ عطاء بن خلیل ابوالرشته! جوانان و رهبری او بر خود شب و روز را یکی نموده و در میان امت کار می‌کنند و با آن بهترین ملت را باز می‌گردانند که مردم را تحت حکومت خلافت راشده ثانی برمنهاج نبوت، دولتی است که از اسلام محافظت کرده و برای مسلمانان در شرق و غرب زمین می‌جنگد. بنابراین هیچ کس جرئت نمی‌کند که به یک مسلمان بدی یا به او توهین کند، یا این‌که از آبروی  وی کاسته یا حرمت او را زیر پا بگذارد.

ما ان‌شاء الله بهترین جانشین برای بهترین پیشینیان خواهیم بود و به گوش‌های فرزندان مان تکرار خواهیم کرد که ما آن‌ها را برای بازی با گل یا تماشای تلویزیون به دنیا نه آوردیم؛ بلکه باید آن‌ها اقامه کننده دولت خلافت برمنهاج نبوت و آزاد کنندگان مسجدالاقصی از پلیدی یهود و فاتح روم به اجازه الله عزیز و توانا می‌باشند.

﴿قُلْ عَسى أَنْ يَكُونَ قَرِيباً﴾ [اسراء: 51]

ترجمه: برای شان گوشزد نما که نزدیک است.

مترجم: احمد جبیر «نوری»

ابراز نظر نمایید

back to top

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه